Komunikacja zbiorowa

Komunikacja zbiorowa

1 marca 2016 roku przeniesiono centrum komunikacyjne z okolic rynku tj. Placu Kościuszki na teren do tego przystosowany tj. były dworzec autobusowy przy ul. Piłsudskiego w Wadowicach. Zmiana niesie ze sobą wiele korzyści zarówno dla przewoźników jak i podróżnych. Przewoźnicy zyskali miejsce w pełni przystosowane do obsługi podróżnych, zlokalizowane przy głównej drodze obwodowej Wadowic, przez którą przebiega zdecydowana większość kursów dalekobieżnych. W rejonie dworca zlokalizowana jest również stacja PKP co pozwoli na skumulowanie całego transportu zbiorowego w jednym miejscu. Nowo nabyty, przez Gminę, budynek PKP wraz z terenami przyległymi otwiera możliwości ich adaptacji na potrzeby organizacji węzłów przesiadkowych Park & Ride, co przełoży się na organizację całej komunikacji w mieście oraz na terenie Gminy. Podróżni zyskali fachową obsługę oraz pomieszczenia zaplecza sanitarnego jak również pomieszczenia poczekalni, co było trudne do zorganizowania w dotychczas funkcjonującym centrum na pl. Kościuszki. Podstawową zaś korzyścią dla mieszkańców miasta będzie zmniejszenie ruchu komunikacyjnego w ścisłym, zabytkowym centrum Wadowic.

Uruchomiono także, pierwszy raz w historii Wadowic darmową komunikację miejską na linii Dworzec Autobusowy - Plac Kościuszki - Dworzec Autobusowy.

Od 1 stycznia 2017 roku na wniosek mieszkańców w rozkładzie jazdy darmowej komunikacji miejskiej pojawiają się dwa nowe przystanki: ul. Niwy oraz Aleja Wolności - Park.

Rozkład jazdy darmowej komunikacji miejskiej ważny do 28 lutego 2017 roku.

rozkład jazdy darmowego busa ważny od 1 stycznia 2017

Szczegółowy rozkład jazdy dla poszczególnych przystanków do pobrania na dole strony.

Odjazdy pojazdów komunikacji zbiorowej realizowane będą we wszystkich kierunkach z wykorzystaniem następujących przystanków.

Kierunek Kraków: Dworzec Autobusowy, ul. Lwowska 02

Kierunek Bielsko-Biała: Dworzec Autobusowy, ul. Sikorskiego 02, ul. Mickiewicza-Prochownia 02

Kierunek Sucha Beskidzka: Dworzec Autobusowy, ul. Lwowska 02, ul. Putka 34, os. Pod Skarpą 36

Kierunek Zator: Dworzec Autobusowy, Wadowice Granica

Mapa przystanków komunikacji zbiorowej w Wadowicach

Pliki do pobrania:

    Galeria zdjęć