Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wadowickiego w Tenisie Stołowym

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wadowickiego w Tenisie Stołowym

Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 11.11.2016 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Choczni odbyły sięXLVI Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wadowickiego „O puchar Niepodległości RP ”w tenisie stołowym. Zawody zorganizowane były przez klub sportowy ,,OLIMPIA” Chocznia, Starostwo Powiatowe w Wadowicach oraz Gminę Wadowice.

Zawody otworzył prezes Klubu „Olimpia” Chocznia Daniel Mastek, który w kilku zdaniach opisał ideę odbywania Turnieju. W zawodach udział wzięło ponad 80 zawodników z powiatów: wadowickiego, myślenickiego, oświęcimskiego, wielickiego, żywieckiego, bielskiego, suskiego. Zawodnicy rywalizowali w 10 kategoriach wiekowych od najmłodszych żaczek/ żaków aż do seniorki/seniora.

Mistrzami Powiatu na rok 2016 zostali: Zuzanna Bezak, Kacper Frączek – Warias, Martyna Majtyka, Kacper Turecki, Paulina Adamus, Michał Piekarczyk, Paulina Piekarczyk, Kacper Sadowski, Dominik Kufel .

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna gospodarzy LKS ,,OLIMPIA” Chocznia, która wywalczyła  9  z 30 medali do zdobycia, za plecami gospodarzy uplasowały się drużyny CKIS Skawina oraz ANDEERS Żywiec.

Najmłodszym zawodnikiem turnieju okazał się 5 letni  Jakub Turecki ze Szczytnik, natomiast najstarszym  ponad 70 letni pan Jacek Wójcik, który jest żywą historią tenisa stołowego w naszym powiecie. Wysoka frekwencja zawodników, trenerów oraz rodziców pokazała, że dyscyplina ta cieszy się dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Zwycięzcy dostali pamiątkowe dyplomy, medale, puchary oraz nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek w postaci drożdżówek, słodyczy i napoi. Impreza dofinansowana była ze środków gminnych i powiatowych.

Na kolejne XLVII już Mistrzostwa zapraszamy za rok.

Wyniki XLVI Otwartych Mistrzostw Powiatu Wadowickiego w tenisie stołowym:

kat. żaczki:

  1. Zuzanna Bezak                                  CKIS Skawina
  2. Anna Studnicka                              „ SKAWA” Wadowice
  3. Zuzanna Piekarczyk                       „OLIMPIA” Chocznia

kat. żaki:

  1. Kacper Frączek –Warias                    CKIS Skawina
  2. Karol Kufel                                           ANDEERS Żywiec
  3. Patryk Wcisło                                    „SKAWA” Wadowice

kat. młodziczki:

  1. Martyna Majtyka                                „OLIMPIA” Chocznia
  2. Magdalena Cholewa                          „OLIMPIA” Chocznia
  3. Anna Suchanek                                  „ OLIMPIA” Chocznia

kat. młodzicy:

  1. Kacper Turecki                                        „ROKICIE” Szczytniki
  2. Paweł Gałuszka                                      „SKAWA” Wadowice
  3. Paweł Maciejczyk                                  „SKAWA” Wadowice

kat. kadetki:

  1. Paulina Adamus                                     CKIS Skawina
  2. Alicja Lelek                                              CKIS Skawina
  3. Gabriela Suchanek                               „OLIMPIA” Chocznia

kat. kadeci:

  1. Michał Piekarczyk                                  „OLIMPIA” Chocznia
  2. Łukasz Broszkiewicz                               LKS „OLMEX” Piotrowice
  3. Przemysław Foksiński                            LKS „OLMEX” Piotrowice

kat. juniorki:

  1. Paulina Piekarczyk                                  „OLIMPIA” Chocznia
  2. Karolina Banaś                                         „SKAWA” Wadowice
  3. Sandra Fila                                                   Jaroszowice

kat. juniorzy:

  1. Kacper Sadowski                                      ANDEERS Żywiec
  2. Dominik Pniaczek                                     ULKTS Lachowice
  3. Adrian Boczoń                                          „SKAWA” Wadowice

kat. seniorki:

  1. Paulina Adamus                                       CKIS Skawina
  2. Paulina Piekarczyk                                „OLIMPIA” Chocznia
  3. Zuzanna Balon                                       „ OLIMPIA” Chocznia

kat. seniorzy:

  1. Dominik Kufel                                           ANDEERS Żywiec
  2. Dominik Pniaczek                                     ULKTS Lachowice
  3. Jerzy Pełka                                                 Lędziny

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

  1. LKS „OLIMPIA” Chocznia                        17 pkt
  2. CKIS Skawina                                            14 pkt
  3. ANDEERS Żywiec                                       8 pkt
  4. MKS „SKAWA” Wadowice                        7 pkt
  5. ULKTS  Lachowice                                     4 pkt
  6. ROKICIE Szczytniki                                    3 pkt
  7. LKS  „OLMEX”  Piotrowice                       3 pkt
  8. Jaroszowice                                                1 pkt
  9. Lędziny                                                        1 pkt

    Galeria zdjęć

  • Turniej Tenisa Stołowego
  •                 Turniej Tenisa Stołowego
  • Turniej Tenisa Stołowego
  • Turniej Tenisa Stołowego
  • Turniej Tenisa Stołowego
  • Turniej Tenisa Stołowego
  • Turniej Tenisa Stołowego
  • Turniej Tenisa Stołowego
  • Turniej Tenisa Stołowego
  • Turniej Tenisa Stołowego
  • Turniej Tenisa Stołowego
  • Turniej Tenisa Stołowego