115 dodatkowych miejsc w gminnych przedszkolach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / 115 dodatkowych miejsc w gminnych przedszkolach

W tym roku w Gminie Wadowice uruchomionych zostało aż pięć nowych oddziałów przedszkolnych. Dzięki temu przedszkola mogą w tym roku przyjąć aż o 115 maluchów więcej.

Zorganizowane przez Urząd w 2017 roku nowe oddziały ulokowane zostały w trzech różnych punktach gminy: jeden w Publicznym Przedszkolu nr 5 w Wadowicach, trzy w Choczni i jeden w świeżo wyremontowanym budynku szkoły w Kleczy Zarąbkach. W związku z tym przedsięwzięciem liczba przyjętych do przedszkoli małych mieszkanek i małych mieszkańców gminy w porównaniu do ubiegłego roku wzrosła o 115.

Najwięcej, bo aż 75 nowych wychowanków ma Chocznia. Wszystko to dzięki dwóm nowym oddziałom przy choczeńskich szkołach w zamian za dotychczasowe jedno, zbiorcze przedszkole. Zorganizowaliśmy tam specjalne sale przeznaczone dla najmłodszych, co umożliwiło utworzenie 50 miejsc przy Szkole Podstawowej nr 1 w Choczni, a 25 przy Szkole Podstawowej nr 2. Szkoły czeka jeszcze remont, aby nadać oddziałom nowoczesny, przyjazny maluchom kształt.

Wadowickie Przedszkole Publiczne nr 5 (os. Pod Skarpą) dzięki zaadaptowaniu jadalni na salę przedszkolną otwarło kolejny oddział i przyjęło 25 przedszkolaków więcej. Z kolei oddział w Kleczy Zarąbkach mieści 15 dodatkowych miejsc.

Tymczasem budynek starego, zamkniętego przedszkola w Choczni został przez Burmistrza Wadowic nieodpłatnie i bezterminowo przekazany stowarzyszeniu „Dać szansę”. Dzięki czemu przyniesie on korzyść dzieciom z niepełnosprawnościami z całej Gminy.

Poniżej galeria zdjęć przedstawiająca nowe salki dla przedszkolaków w Choczni przy ZSP nr 1 .

Wprowadzono: 15 września 2017