15 spotkań i ponad 30 godzin dyskusji. Zebrania wiejskie zakończone

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / 15 spotkań i ponad 30 godzin dyskusji. Zebrania wiejskie zakończone

Komunikacja gminna, czyste powietrze, wodociągi i kanalizacja oraz sprawy drogowe – to najczęściej poruszane problemy przez naszych mieszkańców podczas tegorocznych zebrań wiejskich, jakie w lutym br. odbywały się w gminie Wadowice. We wszystkich uczestniczył burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

W trakcie wielogodzinnych dyskusji mieszkańcy zgłaszali burmistrzowi wiele problemów oraz spraw do załatwienia.

– Okazuje się, że jednym z najczęściej poruszanych problemów, jest brak przystanku dla busów na placu Kościuszki, który bardzo utrudnia mieszkańcom wiosek codzienne funkcjonowanie – wyznaje burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Dużo dyskutowano o inwestycjach drogowych, regulacjach stanu prawnego dróg, utrzymaniu rzek i potoków oraz o programie rządowym Czyste Powietrze, z którego można się starać o dotacje m.in. na wymianę pieców i termomodernizację budynków. W północno-wschodniej części naszej gminy, czyli w Stanisławiu, Wysokiej, Babicy i Kleczy zebranie zdominowała kwestia wodociągów i kanalizacji.

–  We wszystkich zebraniach, które trwały łącznie ponad 30 godzin, wzięło udział blisko tysiąc mieszkańców. Wysoka frekwencja oraz wielogodzinne dyskusje pokazały jak wiele mamy do zrobienia i utwierdziły mnie w przekonaniu, że praca w terenie i bezpośredni kontakt z mieszkańcami to najlepsza droga do naszego wspólnego sukcesu – podkreśla Bartosz Kaliński.

Tegoroczne zebrania wiejskie rozpoczęły się w weekend 2-3 lutego. W sobotę burmistrz Wadowic spotkał się z mieszkańcami Jaroszowic-Zbywaczówki, Gorzenia Górnego i Zawadki, a w niedzielę z mieszkańcami Jaroszowic, Stanisławia Górnego, Rokowa i Wysokiej.

20 lutego odbyły się zebrania w Ponikwi i Babicy, a w weekend 23-24 lutego – w Gorzeniu Dolnym, Barwałdzie Dolnym, Choczni oraz wspólne spotkanie z mieszkańcami Kleczy Dolnej i Górnej. Cykl tegorocznych zebrań wiejskich zakończyły posiedzenia w Kaczynie (27.02) oraz Chobocie (1.03).

Wprowadzono: 6 marca 2019