2 miejsce w Grand Prix Polski dla drużyny wędkarzy z Wadowic

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / 2 miejsce w Grand Prix Polski dla drużyny wędkarzy z Wadowic

Jesienny Lipień Sanu 2017
2. miejsce w Grand Prix Polski dla drużyny Wadowic.

W dniach 22-24 września  na wodach Okręgu PZW Krosno odbyły się ostatnie zawody w wędkarstwie muchowym zaliczane do klasyfikacji GPx Polski w sezonie 2017. Jesienny Lipień Sanu, bo tak brzmi jego pełna nazwa, przywitał zawodników z całego kraju fatalną aurą.
Miejscem rywalizacji był odcinek rzeki San, od miejscowości Zwierzyń do miejscowości Lesko oraz zbiornik zaporowy Myczkowce. Udział w zawodach wzięło 120 zawodników w tym 35 drużyn sklasyfikowanych w I lidze.
Niestety, czynniki które mają wpływ na ostateczny wynik tym razem nie były łaskawe dla wadowickich wędkarzy. Brudny i podniesiony stan wody na rzece San oraz mało szczęśliwe losowanie stanowisk umieścił te zawody wśród tych, w których w dużej mierze wynik zależał od szczęścia.

Cała, dwudniowa rywalizacja w której dominującą łowioną rybą był lipień,  przebiegała w strugach deszczu przy brudnej i podniesionej wodzie. Wśród faworytów Jesiennego Lipienia Sanu, była nasz team z Wadowic, który po rozegraniu 4 zawodów z cyklu GPxP zajmował 1. miejsce. Niestety 14. miejsce zajęte w tych zawodach, nie pozwoliło utrzymać w klasyfikacji końcowej tytułu najlepszej drużyny sezonu.

Podsumowując cały sezon można powiedzieć, że był on bardzo udany. Wicemistrzostwo Polski, 2. miejsce na pucharze Romaniszyna oraz 2. miejsce w klasyfikacji generalnej GPx Polski to były sukcesy naszej drużyny. Stanisław Guzdek oraz Jacek Pindel w sezonie 2017 uzyskali wyniki  kwalifikujące do kadry narodowej na rok 2018 i mają szansę reprezentować Polskę na arenach międzynarodowych.

Drużynę Wadowice 1 w sezonie 2017reprezentowali:

  1. Stanisław Guzdek
  2. Kazimierz Szymala
  3. Jacek Pindel

Na zakończenie sezonu pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy wspierali naszą drużynę oraz wszystkim tym, którzy nam kibicowali i trzymali kciuki. Gwarantujemy, że w przyszłym sezonie będziemy walczyć o najwyższe cele!

Wprowadzono: 16 października 2017