20 lat magii filmowej i wielkie święto Kina Centrum!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / 20 lat magii filmowej i wielkie święto Kina Centrum!

Kino Centrum we wrześniu obchodzi 20 – lecie istnienia! A jakie atrakcje czekają na widzów? W programie znajdą się m.in.: koncert Krzesimira Dębskiego i Krzysztofa Ścierańskiego, noc horrorów, wieczór z czeską komedią połączony z degustacją „chmielowych trunków”, familijna niedziela i warsztaty filmowe dla dzieci, a na deser Gala Jubileuszowa z przedpremierowym pokazem filmu pt. „Święto ognia” z udziałem m.in. Katarzyny Herman.

plakat 20 lecie kina ogolny - 20 lat magii filmowej i wielkie święto Kina Centrum!

Czy pamiętacie swoje pierwsze kroki w Kinie Centrum? Przeżyliście w nim chwile wzruszenia, śmiechu i napięcia? Przez ostatnie 20 lat wadowickie kino odwiedziło 647 147 widzów, wyświetlono 2 475 tytułów na 13 560 seansach. We wrześniu organizatorzy zapraszają na wspólne świętowanie jubileuszu kina, podczas którego widzowie przeniosą się w podróż przez różne gatunki filmowe. Będzie groźnie, poruszająco, satyrycznie, śmiesznie i wzruszająco.

Świętowanie urodzin rozpocznie się 22 września o godz. 19:00 kameralnym koncertem jazzowym „DUO – Dębski/Ścierańki”. Tych dwóch muzyków to ikony polskiej sceny jazzowej: Krzesimir Dębski – skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny, kompozytor między innymi muzyki filmowej do filmów „Ogniem i mieczem” czy „Kingsajz”. Z kolei Krzysztof Ścierański, od ponad trzydziestu lat uznawany jest przez miesięcznik Jazz Forum za najlepszego polskiego basistę. Koncerty Krzysztofa Ścierańskiego to dawka niesamowitej energii, ciepła i wrażliwości.

Kolejnym wydarzeniem w ramach urodzin Kina Centrum będzie Noc Horrorów. Dwa seanse: „Pajęczyna” i „Demeter: przebudzenie zła” zostaną wyświetlone 22 września od godz. 21:30. Podczas Nocy Horrorów odbędzie się konkurs na najlepsze przebranie, a Wolontariat WCK zadba o specjalną scenografię i atmosferę wydarzenia. Następnego dnia – 23 września od godz. 20:30 widzowie będą mogli uczestniczyć w wieczorze z komedią, i to najlepszą, bo czeską! Czas umili dorosłym widzom degustacja „chmielowych trunków” zorganizowana przez Galicjankę.

Niedziela 24 września skierowana będzie do młodszej publiczności. Dzieci obejrzą bajkę „Titina” o godz. 10:30, a dodatkowo przed seansem na milusińskich będą czekać zabawy, animacje i dużo niespodzianek! Po bajce o godz. 13:00, organizatorzy zapraszają młodzież na film pt. „Lato, kiedy nauczyłam się latać”. Seans poprzedzony będzie interesującym spotkaniem i rozmową próbującą odpowiedzieć na pytanie „Czy trudno być nastolatkiem?”.  Dla młodszej widowni w wieku 9 – 13 lat przewidziano także warsztaty pt. „Wirtualna rzeczywistość – w teorii i praktyce”. To jeszcze nie koniec atrakcji tego dnia!…O godz. 16:00, również 24 września, publiczność obejrzy najnowszy koncert Andre Rieu pt. „Miłość mieszka pośród nas”.

Najważniejszym wydarzeniem, a zarazem wieńczącym obchody 20-lecia Kina Centrum będzie uroczysta urodzinowa gala 26 września, połączona z przedpremierowym pokazem filmu „Święto ognia” z udziałem – Katarzyny Herman, Joanny Drabik oraz Pauliny Pytlak. To wyjątkowe wydarzenie poprowadzi – Marta Bizoń. A skoro to urodziny to nie może zabraknąć dla wszystkich gości urodzinowego tortu!

W trakcie jubileuszu nie zabraknie również wyjątkowych atrakcji. Kino Centrum przygotowało konkursy, nagrody i niespodzianki dla wiernych widzów. Będzie można spotkać się z innymi miłośnikami kina, dzielić wspomnieniami i rozmawiać o swoich ulubionych filmach.

To nie tylko jubileusz kina, ale także święto wszystkich widzów, którzy przez lata byli z Kinem Centrum i podzielali pasję do filmu! W tych dniach nie może nikogo zabraknąć!

Wprowadzono: 15 września 2023