Dzień Dziecka w parku miejskim – nie może Was zabraknąć!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Dzień Dziecka w parku miejskim – nie może Was zabraknąć!

Zapraszamy wszystkie dzieciaki na najlepszy Dzień Dziecka w Wadowicach! W klimatycznym Parku Miejskim będzie czekać sporo atrakcji dla najmłodszych!

ddz - Dzień Dziecka w parku miejskim - nie może Was zabraknąć!

Jak co roku, specjalnie dla dzieci z okazji ich święta organizujemy szalony dzień dziecka w Parku Miejskim w Wadowicach. Animacje, pokazy, konkursy wiedzy, dzień sportu, koncerty, niespodzianki dla najmłodszych to tylko część atrakcji, które będą czekać w parku. Na terenie Parku Miejskiego traficie na miejsca, w których będziecie mogli wziąć udział w przeróżnych wykładach, animacjach, grach, warsztatach i zabawach z nagrodami od Burmistrza Wadowic oraz firmy Maspex.

o 15.10 na scenie zobaczymy utalentowane grupy taneczne Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Dla miłośników sportu przygotowaliśmy pokaz taekwondo o 16.15, który z pewnością zachwyci nie tylko dzieci, ale również dorosłych! Jednym z ciekawszych punktów programu o godzinie 17.00 będzie występ naszego gościa – Kapelusznika z ogniem, który z pewnością zachwyci nas swoim pokazem! A na zakończenie dnia o godzinie 18.30 zapraszamy na koncert laureatów konkursu Talenty 2024. Najzdolniejsi młodzi artyści zaprezentują swoje umiejętności muzyczne na scenie.

Harmonogram:

15.10 – występy grup tanecznych

16.15 – pokaz taekwondo

17.00 – „Kapelusznik z ogniem” – Uliczni Artyści Krakowa

18.30 – koncert LaureatówDzien dziecka plakat 2024 724x1024 1 - Dzień Dziecka w parku miejskim - nie może Was zabraknąć!

Dodatkowe atrakcje
Oprócz występów artystycznych w parku znajdziecie strefę z dmuchańcami na których dzieci będą mogły się wyszaleć. Istotnym punktem programu będzie również prezentacja klubów sportowych, w których każdy będzie mógł wziąć udział i sprawdzić się w nowej dyscyplinie i wyzwaniach, które przygotowali organizatorzy. Na najmłodszych czekać będą kreatywne animacje na świeżym powietrzu.

Prawdziwą wisienką na torcie będą darmowe lody dla dzieci oraz wata cukrowa! Co trzeba zrobić aby otrzymać kupon na darmowe lody? Należy wziąć udział w konkursie „Wiedza o Wadowicach”, który będzie odbywał się w namiocie organizatora i odpowiedzieć poprawnie na jedno proste pytanie.

Dzień sportu
Aktywność fizyczna wśród najmłodszych jest bardzo ważna, dlatego wspólnie z klubami sportowymi z naszej gminy przygotowaliśmy sportowe konkurencje. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla swojej pociechy.

Tenis ziemny – LKS Olimpia Chocznia
Od 14.00 do 15.30 Turniej tenisa ziemnego dla klas 4-6
Od 15.30 do 17.00 gry i zabawy tenisowe dla najmłodszych

Szachy – TKKF Wieża Wadowice
Od 15.30 Turniej dla dzieci w szachy
Konkurs rozwiązywania zadań

Tenis stołowy – MKS Skawa Wadowice
Od 15.30 Mini Turniej

Piłka nożna – APN Husaria
Konkurencja piłkarska – diody które migają, z prowadzeniem piłki na bramkę

Piłka nożna – PUKS Karol Wadowice
Bamberbole, bramka celnościowa

Centrum Edukacji i Turystyki EWART również przygotowało swój program dla najmłodszych. Na stanowisku EWART znajdziecie:

  • gry i zabawy w języku angielskim (FUNTOWN, FUNTOWN JUNIOR)
  • ogromne dobble
  • układanie puzzli plenerowych na czas
  • gry plenerowe XXL
  • zabawa z robotami (EMYS i Zosia)
  • nauka origami
  • tworzenie kształtów z balonów na pamiątkę
  • malowanie twarzy
  • malowanie farbkami na stretchu
  • tworzenie gry planszowej, a następnie granie w nią

Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram zajęć dla dzieciaków:

ewart - Dzień Dziecka w parku miejskim - nie może Was zabraknąć!

Przypominamy, rozpoczynamy w sobotę 1 czerwca 2024 r. o godzinie 15.00, Park Miejski w Wadowicach.

PARKING 

Wyznaczyliśmy dodatkowe miejsca parkingowe dla osób, które wybierają się własnym samochodem. Prosimy o parkowanie na górnym parkingu przy Klasztorze Karmelitów Bosych na ul. Karmelickiej 22. TUTAJ – Klik i przejść spacerkiem do parku idąc al. Wolności lub ul. Karmelicką (wchodząc do parku od strony bloków). Natomiast osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi mogą korzystać z „niebieskich” miejsc postojowych (z tyłu parku) przy bloku na ul. Karmelickiej 71.

parking karmelcci 1024x724 - Dzień Dziecka w parku miejskim - nie może Was zabraknąć!

Bawcie się dobrze i oznaczajcie nas na Social Mediach – Wadowice – tu wszystko się zaczęło na Facebooku i Instagramie. Tam też znajdziecie mnóstwo zdjęć i filmików z imprezy!

Wprowadzono: 31 maja 2024