227.rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / 227.rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski zaprasza do wspólnego świętowania uroczystych obchodów 227.rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dzień wcześniej, z okazji Dnia Flagi RP, odbędzie się patriotyczny piknik rodzinny.

3 maja

Miejskie obchody rocznicy podpisania Konstytucji 3 maja rozpoczną się uroczystą mszą świętą o godzinie 12:00 w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach. Po mszy nastąpi wspólny przemarsz pod Pomnik żołnierzy 12 Pułku Piechoty i złożenie kwiatów. Po zakończeniu oficjalnej części zapraszamy wszystkich Mieszkańców na Plac Jana Pawła II, gdzie zobaczymy pokaz musztry paradnej i wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Wadowickiej zaśpiewamy pieśni patriotyczne. Nie zabraknie oczywiście tradycyjnego już poczęstunku żołnierską grochówką.

W Państwowej Szkole Muzycznej w Wadowicach o godz. 17.00 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru pod dyrekcją Pani Alicji Jakubiak. Wstęp na koncert jest wolny!

2 maja

Rodzinny piknik z okazji Święta Flagi odbędzie się w godzinach 11.00 – 16.00. Jak co roku spotkamy się na Placu Jana Pawła II, by wspólnie świętować w duchu nowoczesnego patriotyzmu. Nie zabraknie atrakcji i patriotycznych akcentów, dla dzieci przygotowaliśmy animacje i zabawy w aż VI różnorodnych strefach:

STREFA I – plastyczna
– przygotowywanie małych flag z papieru kolorowego
– malowanie kredą „mojej małej Ojczyzny”

Strefa II – quiz 
– historyczny quiz dla dzieci
– zabawa „Co oznacza patriotyzm?”

Stefa III – zakątek malucha
– basen z kulkami, masa poduszek i wydzielone miejsce dla rodziców
– rozdawanie kolorowych balonów

Strefa IV – ruchowa
tor przeszkód prawdziwego żołnierza
– zabawy: rzut do celu, próby skoków, zabawy ruchowe z chustą i tunelem
– warsztaty tańców narodowych

Strefa V – strefa pyszności
– biało-czerwony deser przygotowywany przez dzieci

Strefa VI 
– warsztaty baniek mydlanych
– malowanie akcentów patriotycznych na twarzach dzieci.

Tradycyjnie podczas obchodów Dnia Flagi w ręce mieszkańców trafią także biało-czerwone chorągiewki. Będzie również możliwość degustowania soków z Tłoczni Chocznia. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!

Wprowadzono: 19 kwietnia 2018