250 zawodników i zawodniczek wystartowało w II Turnieju Szermierczym o Puchar Miasta Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / 250 zawodników i zawodniczek wystartowało w II Turnieju Szermierczym o Puchar Miasta Wadowice

W sobotę (30.09) o godzinie 10:00 w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Wadowicach przy ulicy Sienkiewicza 9 rozpoczął się drugi ogólnopolski Turniej Szermierczy o Puchar Miasta Wadowice w szpadzie sportowej. Dwudniowe zawody były rozgrywane dla chłopców i dziewcząt mających od 8 do 16 lat.

Impreza zorganizowana przy wsparciu  Gminy Wadowice i objęta honorowym patronatem  Burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego. Hala sportowa przy ulicy Sienkiewicza wypełniła się młodymi zawodnikami, którzy przez dwa dni zacięcie rywalizowali pomiędzy sobą.

Zawodnicy z powiatu wadowickiego reprezentowali dwa kluby: Grass-Hopper Kalwaria Zebrzydowska oraz Szpada Wadowice, która zorganizowała tą imprezę. Kalwarianie przywieźli trzy medale. Srebro w kategorii wiekowej 2004-2005 wywalczył Ireneusz Filek, z kolei brązowe medale – Szymon Wodniak (kategoria 2006-2007) oraz Mikołaj Radosz (kategoria 2002-2003). 

Najwięcej emocji towarzyszyło rywalizacji zawodnika Szpady Piotra Włodarczyka z Łękawicy, który w kategorii wiekowej 2008-2009 jak burza wygrywał kolejne pojedynki, dochodząc do wielkiego finału. Mistrzostwo było blisko, Piotrek rozpoczął finałową walkę od prowadzenia, ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywala z Warszawy.

W niedzielę (1.10) do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Drugi dzień zawodów uroczyście otworzyła małopolska wicekurator oświaty Halina Cimer. Nasze dzielne zawodniczki zakończyły zmagania bez medalu, ale także zasłużyły na wielkie brawa, bo walczyły jak lwice. Jedna z nich, Antonia Skorczyńska ze Szpady Wadowice, wygrała cztery pojedynki, rywalizując z… pękniętym w trzech miejscach kciukiem, który uszkodziła podczas rozgrzewki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów!

Wprowadzono: 4 października 2017