30 stopni w cieniu i 30 bramek! Tak zakończył się setny mecz na 100JP2

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / 100-lecie urodzin Jana Pawła II / 30 stopni w cieniu i 30 bramek! Tak zakończył się setny mecz na 100JP2

Piękna pogoda towarzyszyła wyjątkowemu meczowi reprezentacji Polski Oldbojów w Futsalu z Oldbojami Zaskawianki Wadowice na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Temperatury oscylowały w granicach 30 stopni celsjusza. Tyle też padło bramek.

Spotkanie zakończyło wysokim zwycięstwem reprezentacji Polski 26:4. Nie wynik był tutaj jednak najważniejszy, a niezwykła historia, jaka towarzyszyła temu wydarzeniu. Dla polskich kadrowiczów było to bowiem setne spotkanie, rozegrane szlakami św. Jana Pawła II!

Wszystko zaczęło się w 2014 roku w… Wadowicach. To właśnie wtedy w 84. Rocznicę urodzin Ojca Świętego reprezentacja Polski plus 35 w Futsalu zagrała pierwszy mecz szlakami Jana Pawła II, mierząc się z oldbojami Zaskawianki Wadowice (wynik 15:5 dla gości). Przez kolejne 6 lat drużyna dowodzona przez selekcjonera Tomasza Porweta podróżowała po całej Polsce i Europie, szukając szlaków Naszego Świętego Wadowiczanina.

Byliśmy m.in. w Wiedniu, Sztokholmie, Berlinie, Monachium, w Antwerpii, Coventry, Paryżu oraz w całej Polsce, w szczególności w Małopolsce. Razem uzbierało się 99 spotkań, setny mecz nie mógł się odbyć w innej miejscowości jak w Wadowicach, gdzie wszystko się zaczęło – opowiada Tomasz Porwet, selekcjoner reprezentacji Polski.

Po sześciu latach doszło zatem do rewanżu, w którym ponownie nasi goście okazali się znacznie lepsi, pomimo tego, że tuż przed spotkaniem Zaskawianka dokonała ogromnego wzmocnienia. Dzięki kontaktom Jakuba Pławnego, w zespole czarno-zielonych gościnnie wystąpił Bogdan Zając – były reprezentant Polski, dwukrotny mistrz Polski z Wisłą Kraków oraz uczestnik Mistrzostw Europy 2016 i Mistrzostw Świata 2018 w roli asystenta selekcjonera Adama Nawałki. Z kolei w ekipie biało-czerwonych zadebiutował… prezes Zaskawianki, Jakub Pławny, który ze względu na długoletnią współpracę otrzymał powołanie od selekcjonera Porweta. Arbitrami spotkania byli panowie Sebastian Widlarz oraz Konrad Chylewski.

Wydarzenie odbyło się w pięknej rodzinnej atmosferze. Dla dzieciaków przygotowano specjalny sportowy tor, za którego pokonanie czekały drobne upominki od Gminy Wadowice. Z kolei w przerwie spotkania kibice mogli podziwiać występ Andrzeja Kukli, mistrza żonglerki, który 22 lata temu ustanowił rekord Guinessa, podbijając piłkę przez 3 godziny i 50 minut!

Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu istnieje od 1995 roku i jest oficjalną drużyną Polskiego Związku Piłki Nożnej. W tym roku świętuje zatem 25-lecie istnienia. W kadrze grają byli zawodnicy piłki halowej, ale także piłkarze znani z boisk trawiastych.

Organizatorami niedzielnego wydarzenia byli: Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Wadowicach, Animatorzy Orlika w Wadowicach oraz LKS Zaskawianka Wadowice. Puchary oraz poczęstunek dla obu drużyn ufundowała Gmina Wadowice.

OIdboje LKS Zaskawianka Wadowice 4:26 Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu

Zaskawianka: P. Piwowarczyk, P.Daniec, B. Zając, M.Kokoszka (2 bramki), G.Warmuz, R.Szymonek, M.Cholewa, S.Jończyk, W.Nowak, K.Szczotka, S.Mrugacz, M.Zychowicz (1) , T.Mikołajczyk (1). Trener: Ł. Konefał

Polska: T. Porwet (1), A. Dobrowolski, B. Karlak, S. Paljon, W. Andruszewski (1), K.Borowy (1), M. Byrczek (1), D.Maślona (1), M. Kubanek (1), J. Kostarczyk (3 bramki), R. Cierpiński (3), Ł. Kwapisz (2), W. Ziółowski (3), K. Stalmasiński (2), T. Paździor (4 bramki), M. Melzer (2), J.Pławny (1)

Wprowadzono: 6 lipca 2020