6. edycja Junior Jazz Festiwal

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / 6. edycja Junior Jazz Festiwal

W dniach 30.05-2.06 odbędzie się szósta odsłona Junior Jazz Festival Wadowice, wyjątkowego konkursu muzycznego, który w swojej formule łączy oprócz zmagań młodych instrumentalistów i zespołów jazzowych. program junior2023 maly 1 718x1024 - 6. edycja Junior Jazz Festiwal

Nie zabraknie również znakomitych imprez towarzyszących m.in koncerty zaproszonych gości, w tym laureatów poprzednich edycji oraz tradycyjne Jam Session. Główną nagrodą w konkursie jest stypendium pokrywające koszty udziału w Berklee Summer Programs na prestiżowej uczelni Berklee College of Music w Bostonie, ufundowane przez mecenasa konkursu Kancelarię Path Law z Warszawy, zwycięzca pod czujnym okiem będzie mogł rozwijać swój talent.

Pomysłodawcą Junior Jazz Festival jest Krzysztof Odrobina – pedagog i pianista, a także dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha w Wadowicach. Konkurs adresowany jest do młodych muzyków wykonujących jazz i gatunki pochodne. Ponadto, co podkreślają organizatorzy, stwarza okazję widzom – mieszkańcom regionu do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz odkrywania piękna muzyki jazzowej.

 

Wprowadzono: 29 maja 2023