7 Wspaniałych razem dla zrównoważonej mobilności

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / 7 Wspaniałych razem dla zrównoważonej mobilności

Po raz pierwszy w Polsce grupa miast wspólnie organizuje wydarzenia w  Europejskim Tygodniu Mobilności 16-22 września. To dlatego, że zależy nam na komforcie życia w naszych miejscowościach – by były jak najbardziej przyjazne i wygodne. Zgodnie z tegorocznym hasłem chcemy dzielić się  – przestrzenią,  energią i czystym powietrzem!

Tegoroczny Europejski Tydzień Mobilności odbywa się pod hasłem „Czysta, współdzielona i inteligentna mobilność – dzieląc się, dotrzesz dalej!”. Uczestniczy w nim ponad 2150 miejscowości z całej Europy. Wadowice są jednym z nich!

Razem zmierzamy do tego, by poruszanie się  po naszych miastach było przyjemnością i dawało możliwość oddychania czystym powietrzem.  Dołącz do nas, Twój udział jest ważny!

19 września godz. 13:00 – akcja „Zrób jazdę w mieście – wsiadaj na rower!” – wspólny przejazd Burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego z mieszkańcami Wadowic. Ruszamy o 13:00 z parkingu przy Stadionie MKS Skawa Wadowice. Przejazd zakończy się na Bulwarach nad Skawą, gdzie dla uczestników przewidziano dodatkowe atrakcje i konkursy.

22 września godz. 8:00 – 16:00  – akcja „Chodź na ulicę!”- metamorfoza parkingu przy Urzędzie Miejskim w Wadowicach w przyjazne, bezpieczne miejsce. Dzięki akcji będzie można zobaczyć jak zwykły parking zamienia się w miejsce pełne zieleni i ławek, gdzie każdy z nas może usiąść i odetchnąć od pędu dnia codziennego.

Wydarzenia organizują w swoich miastach: Piotr Petrykowski, Burmistrz Bartoszyc, Monika Trzcińska, Burmistrzyni Braniewa, Rafał Kukla, Burmistrz Gorlic, Beata Klimek, Prezydentka Ostrowa Wielkopolskiego, Robert Biedroń, Prezydent Słupska, Marek Materek, Prezydent Starachowic, Mateusz Klinowski, Burmistrz Wadowic.

Wydarzenia są organizowane we współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej.

Wprowadzono: 15 września 2017