74. Tour de Pologne przejedzie przez Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / 74. Tour de Pologne przejedzie przez Wadowice

Już w najbliższą sobotę ruszy jedna z największych imprez sportowych w naszym kraju, czyli 74. Tour de Pologne. I Etap wyścigu 29 lipca 2017 roku poprowadzi przez Wadowice. Przez papieskie miasto przejedzie peleton kolarzy, a wśród nich m.in. Rafał Majka i mistrz świata Peter Sagan.

Zawodnicy Tour de Pologne w Wadowicach

74. Tour de Pologne rozpocznie się na krakowskim Rynku Głównym. Po przejechaniu 130 kilometrów kolarze wrócą do historycznej stolicy Polski. To będzie dobra rozgrzewka przed całym tygodniem ścigania, bo pagórkowata trasa da szanse ucieczkom. Kolarze przejadą między innymi obok sanktuarium maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, przez papieskie Wadowice, a pierwsze punkty do klasyfikacji górskiej zdobędą w Bachowicach i Kaszowie. Tuż przed ostateczną rozgrywką peleton pokona trzy czterokilometrowe rundy pomiędzy stadionami dwóch wielkich piłkarskich rywali – Wisły i Cracovii. Przed wjazdem na pierwszą z rund kolarze zainaugurują walkę o koszulkę najlepszego sprintera. Finał na Błoniach będzie należał do najlepszych specjalistów w świecie sprintu. Szczegółowe informacje na stronie organizatora.

Do Wadowic kolarze wjadą z kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej i przejadą ulicami: Lwowską, Plac Jana Pawła II, Mickiewicza, Gimnazjalną, Sikorskiego i Wojska Polskiego. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnego kibicowania i udekorowania trasy przejazdu peletonu.

Wprowadzono: 26 lipca 2017