75. Tour de Pologne przejedzie przez Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / 75. Tour de Pologne przejedzie przez Wadowice

Fani kolarstwa zapamiętają najbliższe sobotnie popołudnie na długo! To właśnie w tym dniu (4.08) około godziny 17:30 przez Wadowicki rynek przejadą kolaże ścigający się w jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów rowerowych w kraju –  75. edycji Tour de Pologne 2018.

W sobotę (4.08) rozpocznie się Tour De Pologne, jedna z największych imprez kolarskich w Polsce. Pierwszy etap Kraków-Kraków przebiegać będzie m.in. przez powiat wadowicki. 75. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się na Rynku Głównym w Krakowie. Pierwszego dnia wyścigu kolarze będą mieli do pokonania płaski etap o długości 134 kilometrów. Na trasie znajdują się dwie Górskie Premie TAURON –Bachowice (IV kat.) oraz Kaszów (IV kat.), a także Premia Specjalna Lanckorona oraz 100-lecie PCK Lotna Premia LOTTO w Krakowie. Zanim peleton zafiniszuje na mecie pierwszego etapu, kolarze pokonają w Krakowie trzy rundy po cztery kilometry każda.
Szczegółowe informacje na stronie organizatora.

W czasie przejazdu drogi krajowe nr 28 i 44 oraz drogi lokalne będą całkowicie zamykane.

Zobacz trasę przejazdu: 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wadowic i okolic do włączenia się w kibicowanie kolarzon na trasie przejazdu. Zapraszamy na Wadowicki rynek już od godziny 16:00!

Wprowadzono: 2 sierpnia 2018