Ach, cóż to był za piknik! [FOTO, VIDEO]

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Ach, cóż to był za piknik! [FOTO, VIDEO]

Rowerzyści, rolkarze, użytkownicy hulajnóg, kijkarze i niedzielni spacerowicze bawili się wspólnie na niedzielnej plenerówce pełnej atrakcji dla dużych i małych. Zobaczcie fotorelację!

Majowy weekend rozpieszcza nas piękną pogodą! Niedzielnym popołudniem prawdziwe tłumy mieszkańców spotkały się na jaroszowickiej Zbywaczówce, by aktywnie i sportowo spędzić czas na rodzinnym pikniku zorganizowanym przez Urząd Miejski w Wadowicach, przy nieocenionej pomocy Pań ze Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Sołectwa Jaroszowice-Zbywaczówka. 

Brak opisu.

Wspólny trening Nordic Walking pod okiem fachowego instruktora, wesoła rodzinna rundka na pojazdach wszelakich (dominowały rowery i rolki), a potem mnóstwo atrakcji na miejscu pikniku czekało na uczestników.

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

Pokaz trialu rowerowego zaprezentował dla nas Tomasz Kramarczyk Team z imponującym występem dwunastoletniego II Wicemistrza Świata Mikołaja Woźniaka.

Brak opisu.

Umiejętnościom Mikołaja zaufał Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, który na ochotnika zgłosił się do kaskaderskich pokazów młodego sportowca.

Brak opisu.

Była wystawa historyczna rowerów zabytkowych pod tytułem „Od Bicykla do Reksia – 100 lat roweru” oraz pokazy jazdy repliką bicykla z XIX wieku, z możliwością wypróbowania bicykla – dla najodważniejszych!

Brak opisu.

Mnóstwo osób skorzystało z darmowych przejazdów rikszą rowerową, a dzieci chętnie brały udział w zabawach na stacjonarnym rowerze zabytkowym, slalomie rowerem Wigry 3 w alko-goglach oraz jeździe wyjątkowo trudnym do ogarnięcia rowerem przeciwskrętnym „pijana żaba”. Najmłodsi pokonywali slalomy na rowerkach biegowych i spędzali czas w kąciku z animacjami retro rowerowymi.

Brak opisu.

Jednocześnie nasi animatorzy – Bartłomiej Jończyk, Maciej Skawina i Kamil Kuzia z Klubu Sportowego MKS Skawa Wadowice – przeprowadzili sprawnościowe zawody sportowe dla dzieci. W konkurencjach udział wzięło ponad 70 uczestników, z których każdy otrzymał upominek od organizatorów, a najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni dodatkowo koszulkami sportowymi z logo Gminy Wadowice.

Brak opisu.

Na miejscu swoje stoisko z charakterystycznym czerwonym namiotem mieli wolontariusze DKMS – podczas wydarzenia udało im się zarejestrować 16 potencjalnych dawców komórek macierzystych, wśród których znaleźli się również Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński i Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Hajnosz. Wszystkim zarejestrowanym gratulujemy decyzji i dziękujemy.

Brak opisu.

Główną nagrodę pikniku – rower od Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego zdobył ośmioletni Filip ze Zbywaczówki. To były emocje!

Brak opisu.

Dodatkowe nagrody – rowerowe kaski dziecięce ufundował Radny Sejmiku Małopolskiego Rafał Stuglik.

Brak opisu.

Dziękujemy wszystkim za obecność, wspólnie spędzony radośnie czas, emocje sportowe i zabawę. Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze wiele okazji do podobnych wydarzeń w tym pięknym miejscu.

Brak opisu.

Warto zaznaczyć, że wyremontowana jesienią ścieżka rowerowa stała się bardziej przystępna dla miłośników rolek i hulajnóg, a także najmłodszych dzieci, które wcześniej miały trudności z poruszaniem się po kamienistej drodze. Obecnie ścieżka każdego dnia tętni życiem i stała się miejscem wypoczynku dla całych rodzin.

 

Wprowadzono: 5 maja 2022

-