Akcja „60+ Kultura”. Pierwszy weekend jesieni – weekendem seniora

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Akcja „60+ Kultura”. Pierwszy weekend jesieni – weekendem seniora

W pierwszy weekend jesieni, 23 i 24 września, Muzeum Miejskie i Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza wszystkich chętnych seniorów!

Muzeum Miejskie w Wadowicach, w weekend 23 i 24 września, zapraszamy wszystkich chętnych seniorów do bezpłatnego zwiedzania stałej ekspozycji „Wadowice – miasto, w którym wszytko się zaczęło” w budynku przy ul. Kościelnej 4.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, w sobotę 23 września, br. zaprasza wszystkich seniorów na dedykowany im spektakl filmowo-teatralny „Brat naszego Boga” na podstawie dramatu Karola Wojtyły. Przedstawienie odbędzie się w sali teatralnej Domu Katolickiego przy Placu Jana Pawła II nr 1 o godz. 12:00. Spektakl jest historią życia św. Brata Alberta, który poświęcił swe siły i talenty, by pomagać tym, którzy zostali odrzuceni przez społeczeństwo. Rok 2017 jest w Kościele Polskim Rokiem św. Brata Alberta, zatem będzie to doskonała okazja do przypomnienia tej wspaniałej postaci mocno związanej z historią życia Karola Wojtyły. Sztuka została wyreżyserowana przez Artura Dziurmana, w roli głównej występuje Maciej Jackowski, a towarzyszą mu Iwona Chamielec, Magda Sokołowska – Gawrońska oraz Aktorzy Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasach biletowych Muzeum przy Placu Jana Pawła II nr 5.

Przypomnijmy iż akcja „60 + Kultura„,  to ogólnopolska kampania organizowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego już od 2011 roku. Do zeszłorocznej edycji tej kampanii zgłosiło się ponad 300 placówek z całej Polski. „60+ Kultura” umożliwia seniorom skorzystanie z oferty przygotowanej specjalnie dla nich przez muzea, galerie, domy kultury i teatry z całej Polski.

Serdecznie zapraszamy!

Wprowadzono: 22 września 2017