Akcja „Dzieciaki do rakiet” – budzimy tenisową pasję

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Akcja „Dzieciaki do rakiet” – budzimy tenisową pasję

Dzieciaki do rakiet

Akcja Dzieciaki do Rakiet to program skierowany do uczniów szkół podstawowych. Głównym celem jest promocja tenisa jako dyscypliny ogólnodostępnej, odpowiadającej na naturalną potrzebę ruchu dzieci. Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny a do wygrania – sprzęt tenisowy dla szkół!

Do programu mogą zgłaszać się szkoły podstawowe z podanych w regulaminie lokalizacji, między innymi z Gminy Wadowice.

Żeby wziąć udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej i zamieścić tam krótki filmik pokazujący, jak dzieci ze szkoły bawią się sportem.

Z każdej z lokalizacji wybranych zostanie do programu po 5 szkół. Cztery w drodze głosowania na stronie internetowej, a jedna wybrana zostanie przez jury. Szkoły mogą zachęcać swoich uczniów i ich rodziny do głosowania. Placówki przyjęte do programu dostaną darmowy sprzęt tenisowy dla dzieci (siatki, rakiety, znaczniki Tennis 10) a oddelegowany nauczyciel zostanie przeszkolony z prowadzenia zajęć tenisowych dla początkujących.

Koniec rekrutacji – 13 października.

W skrócie – Jak to działa ?

50 szkół w 10 miastach otrzyma od organizatorów akcji sprzęt tenisowy.
Nauczyciele przejdą szkolenia z prowadzenia zajęć tenisowych w ramach lekcji WF.

Rekrutacja szkół będzie trwała od 18 września 2017 do 13 października 2017 r.

Najważniejszym elementem zgłoszenia jest krótki filmik, nakręcony wspólnie przez dzieci i nauczycieli. Filmik powinien trwać maksymalnie 3 minuty i pokazywać, jak uczniowie bawią się poprzez sport. Filmik nie musi być profesjonalny – można go nakręcić np. telefonem komórkowym. Najważniejsze są sportowe emocje i dobra zabawa.

Zgłoszone filmy pojawią się na stronie www.dzieciakidorakiet.pl w zakładce GŁOSUJ

Organizatorami akcji są Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy, a partnerem Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej.

Zachęcamy do udziału w konkursie! Poniżej Regulamin konkursu do pobrania.

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 3 października 2017