Akcja Koła Pszczelarzy „Nie zabijajmy pszczół”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Akcja Koła Pszczelarzy „Nie zabijajmy pszczół”

Nie zabijajmy pszczółW maju 2016 r. Wadowickie Koło Pszczelarskie rozpoczęło akcję edukacyjną „Nie zabijaj pszczół”. To inicjatywa edukacyjna mająca na celu propagowanie wiedzy na temat pszczół i uświadomienie lokalnej ludności, że ich działania – przede wszystkim stosowanie środków ochrony roślin i innych pestycydów w przydomowych ogrodach i sadach, zabijają pszczoły i niszczą nasze zdrowie. Akcja jest również kierowana do rolników, gdzie apeluje o rozmyślne stosowanie chemikaliów, w tym przede wszystkim zaniechanie opryskiwania w czasie kwitnienia roślin i w ciągu dnia. Najważniejsze przesłanie pszczelarzy to:

Działkowiczu pamiętaj:

– nie stosuj pestycydów w przydomowych ogrodach, sadach i warzywniakach

– jeżeli odmiana Twoich kwiatów lub upraw nie sprawdza się w naszych warunkach i wymaga stosowania pestycydów, po prostu zmień odmianę

– kondycję i jakość trawnika wyznacza bogactwo zwierząt go odwiedzających, dlatego pozwól rosnąć na trawniku stokrotkom, złocieniom, mleczom i innym polnym kwiatom.

Rolniku pamiętaj:

– nigdy nie opryskuj roślin w okresie ich kwitnienia

– stosuj możliwie najmniejsze dawki pestycydów

– o ile to możliwe, przynajmniej częściowo zrezygnuj ze stosowania pestycydów

Więcej na temat argumentów i zaleceń pszczelarzy można przeczytać w osobnym artykule wydanym na potrzeby Akcji, jak i na plakatach rozwieszonych w naszej okolicy. Pszczelarze zachęcają również do kontaktu i rozmów poprzez email wadowickiepszczoly@gmail.com Akcję wspiera Urząd Miejski w Wadowicach.

Autor: Bogdan Binkowski

Zachęcamy do wnikliwego zapoznania się z problemem – „Nie zabijajmy pszczół”.

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 19 maja 2016