Ave Wadowice – festiwal pełen wzruszeń

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Ave Wadowice – festiwal pełen wzruszeń

Zakończył się dwudniowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej AVE Wadowice. Plac Jana Pawła II wypełnili mieszkańcy i turyści, którzy z zachwytem wysłuchali koncertów wyśmienitych artystów polskiej i zagranicznej sceny muzyki chrześcijańskiej. Wystąpili dla Was: Gospel Joy & Beverly Minor, Mate.O/TU, Kana i TGD.

W roku 2016r. Gmina Wadowice była organizatorem Światowych Dni Młodzieży w Wadowicach. Nasze miasto na chwilę zmieniło się w multikulturowy tygiel, gdzie radość, śpiew i taniec niosły się po ulicach. Wadowice pokazały, że są miastem otwartym na nowe doświadczenia i ludzi prezentujących odmienną kulturę i zwyczaje. To głównie dzięki mieszkańcom, którzy przyjęli pod swój dach pielgrzymów, ci młodzi ludzie czuli się tak dobrze w papieskim mieście. Po zakończeniu ŚDM pragnienie powtórzenia tego wspaniałego przeżycia pozostało w nas i pojawiało się często w rozmowach. Powoli rozwijała się myśl, że Wadowice powinny mieć swój własny festiwal, umożliwiający kontynuację jednego z najważniejszych przesłań testamentu duchowego Jana Pawła II – ekumenizmu. Burmistrz Wadowic postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i zorganizować festiwal muzyki chrześcijańskiej.

27 i 28 lipca zrealizowały się nasze plany i Wadowice ponownie wypełniły się radością, poczuciem wspólnoty i zjednoczenia. Był to niezwykły czas pełen wzruszeń. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Wprowadzono: 29 lipca 2018