Będzie nowocześniej w szkolnych kuchniach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Edukacja w Gminie Wadowice / Będzie nowocześniej w szkolnych kuchniach

Krok po kroku, ziarnko do ziarnka wprowadzamy szkolne kuchnie w XXI wiek. W ubiegłym roku oddaliśmy do użytku nowe zaplecze kuchenne i stołówkę w placówce w Jaroszowicach. Tym razem spore zmiany szykują się w Szkole Podstawowej w Kleczy Dolnej i w Szkole Podstawowej nr 5 w Wadowicach, do których trafi nowoczesny sprzęt o wartości ponad 125 tysięcy złotych.

Projekt bez tytulu 1024x819 - Będzie nowocześniej w szkolnych kuchniach

Piece konwekcyjno-parowe z wyposażeniem, kuchnie gazowe, zmywarki do naczyń, miksery, szafy chłodnicze, zamrażarki, patelnie elektryczne, stalowe zlewy, roboty kuchenne, wózki kelnerskie, meble kuchenne oraz niezliczona ilość garnków i zastawy stołowej – to tylko część ze nowoczesnego sprzętu, jaki wkrótce trafi do dwóch gminnych podstawówek.

– Zaplecze gastronomiczne obu szkół pamięta pierwszą połowę lat 90-tych. Niektóre urządzenia zbliżają się już powoli do 30-tki… a najstarsze są dwa piece gazowe w wadowickiej „piątce”, które wyprodukowane zostały w 1990 roku – wyjaśnia burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

W ramach inwestycji odmalowana zostanie też jadalnia w szkole na osiedlu Kopernika, w której wymienione zostaną mocno wysłużone stoły i krzesła. Dzieci zyskają więc bardziej przyjazne i higieniczne warunki do spożywania posiłku.

Modernizacja i doposażenie szkolnych stołówek możliwe będzie dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w wysokości 100 tysięcy złotych w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.  Zadanie zostanie zrealizowane jeszcze w tym roku.

Wprowadzono: 18 czerwca 2021

-