Będzie projekt przebudowy drogi na „Pniaki”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Infrastruktury i Rozwoju / Będzie projekt przebudowy drogi na „Pniaki”

To pierwszy krok do realizacji ważnej dla mieszkańców inwestycji. W tym tygodniu podpisano umowę na wykonanie projektu technicznego rozbudowy drogi gminnej „Pniaki” w Kleczy Dolnej. Wykonawca, firma Ad Eco Bau Dariusz Sądelski ze Świniarska, na przygotowanie dokumentacji, obejmującej projekt budowlany i wykonawczy wraz z wymaganymi pozwoleniami, ma czas do końca 2022 roku.

Droga na Pniaki 1024x768 - Będzie projekt przebudowy drogi na „Pniaki”

Przysiółek Pniaki w Kleczy Dolnej rozwija się w bardzo szybkim tempie. Powstało tutaj przedszkole, stadnina koni, buduje się wiele nowych domów. Wszystko to ma wpływ na zwiększony ruch samochodowy i, nie ukrywajmy, fatalny stan prowadzącej tam drogi.

Remont jest potrzebny, co do tego nie ma wątpliwości. Zanim jednak wadowicki magistrat będzie mógł podjąć starania o pozyskanie funduszy na jego przeprowadzenie, konieczne jest wykonanie projektu, którym zajmie się właśnie firma Ad Eco Bau.

– Koszt tego zadania to 183 tysiące złotych. Na długości ponad 2 kilometrów zaprojektowana będzie nowa jezdnia, poszerzona do 5 metrów. Wzdłuż drogi pobiegnie ciąg pieszo-rowerowy oraz nowe oświetlenie ledowe. W ramach umowy wykonawca ma także zaprojektować budowę i przebudowę zjazdów oraz zinwentaryzowanie sieci technicznej – informuje burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński

To jednak nie wszystko. Niebawem na przysiółku Pniaki ruszy dalsza budowa kanalizacji wraz z przepompownią, która zgodnie z umową ma potrwać do października 2021 roku i będzie kosztować ponad milion złotych.

 

 

 

Wprowadzono: 12 lutego 2021

-