Bezpłatne badania kości w Wysokiej

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Bezpłatne badania kości w Wysokiej

Już 8 marca w Wysokiej pojawi się osteobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia, w którym mieszkańcy będą mogli wykonać bezpłatne badania kości, czyli densytometrię w ramach ogólnopolskiej akcji „Mocne kości do starości”. To jedno z działań profilaktycznych, realizowanych przez Fundację w miastach całej Polski, które zalecane jest na drodze profilaktyki osteoporozy – schorzenia odpowiadającego za pogarszający się stan struktury kostnej, często bezbolesnego.

Choroby kręgosłupa stanowią główną przyczynę niepełnosprawności na świecie. Dlatego  Fundacja rozpoczyna akcję badań kości Polaków, aby umożliwić im wykrycie osteoporozy we wczesnej fazie rozwoju oraz określić stadium zaawansowania choroby. Statystki są niepokojące, dlatego wprowadzenie odpowiednich działań profilaktycznych m.in. zbilansowanego odżywiania czy aktywności fizycznej i uzupełnienie ich badaniem densytometrycznym wydaje się bardzo potrzebne – komentuje Agata Łabędzka z Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

Badanie trwa około 10 minut i dedykowane jest szczególnie osobom po 40. roku życia. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest ciąża, badanie RTG lub rezonans robiony w ciągu ostatniego roku, a także pierwsze dwa dni po podaniu środka kontrastowego. Akcja „Mocne kości do starości” prowadzona jest we współpracy z aptekami w ramach Programu PARTNER+, przy których zatrzymywać się będzie mobilny osteobus.

Zapisów można dokonać osobiście w siedzibie partnera akcji, czyli pod tym samym adresem, gdzie odbędzie się badanie.

Osteobus będzie stacjonował w Wysokiej 191B 8 marca. Badania odbędą się w godzinach między 10:00 a 16:00. Kolejnym miastem na trasie osteobusa jest Mikołów.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu:

Sylwia Folejewska
InnerLook
s.folejewska@innerlook.pl
+48 535 562 945

Wprowadzono: 4 marca 2019