Bezpłatne badanie termowizyjne w Twoim domu

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Ochrony Środowiska / Bezpłatne badanie termowizyjne w Twoim domu

Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Wadowicach informuje, że w dniach 17.01.-26.01.2018 r. istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego badania termowizyjnego wykonywanego przez Ekodoradcę.

Badania termowizyjne rejestrują wady izolacji termicznej budynku, a także mostki cieplne i nieszczelności, wpływające na zwiększenie strat ciepła. Wykonywane badania będą miały charakter poglądowy, nie stanowią podstawy do kompleksowej oceny stanu budynku.

Aby badanie termowizyjne mogło dojść do skutku, różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku powinna wynosić co najmniej 18º C. Przykładowo, przy temperaturze na zewnątrz +3º C, wewnątrz domu powinno być nie mniej niż 21º C. Miarodajne badanie musi być przeprowadzone w dni pochmurne bez opadów, nie może być to dzień słoneczny.

Wszystkich mieszkańców zainteresowanych wykonaniem pomiarów zapraszamy do zapisów za pośrednictwem formularza google (https://goo.gl/forms/u1zYCugnNn5atEK92). Liczba miejsc jest ograniczona. Konkretny termin pomiaru kamerą termowizyjną wyznaczy Ekodoradca po wcześniejszej rozmowie z osobami zainteresowanymi.

Badania kamerą termowizyjną będą wykonywane w ramach projektu „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” / LIFE-IP MALOPOLSKA / LIFE 14 IPE PL 021 Dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej.

Wprowadzono: 12 stycznia 2018