Bezpłatne Spotkanie szkoleniowe pt. „Wapnowanie – gleba i plony naturalnie lepsze”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Ogólno-Organizacyjny / Bezpłatne Spotkanie szkoleniowe pt. „Wapnowanie – gleba i plony naturalnie lepsze”

Zapraszamy na bezpłatne Spotkanie szkoleniowe pt. „Wapnowanie – gleba i plony naturalnie lepsze”, które odbędzie się w dniu 26 lutego 2020 r. w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, ul. Osiedlowa 9. Przesłaniem szkolenia jest propagowanie wiedzy na temat skutecznego rozwiązania problemów związanych z zakwaszeniem gleb w Polsce.

Wapnowanie gleb to jeden z ważniejszych lecz często pomijanych zabiegów agrotechnicznych. Mimo, że znana jest dobroczynna rola wapienia, to nadal polskie gleby w przewadze odznaczają się za niskim odczynem. Oznacza to, że powinniśmy wykorzystać każdy moment na wysiew nawozu wapiennego. Wapnowanie istotnie wpływa na właściwości fizyczne i chemiczne gleby, a także zwiększa przyswajalność składników pokarmowych przez rośliny oraz istotnie wpływa na ograniczenie suszy.

W ubiegłym roku został wprowadzony „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” w ramach którego rolnicy mogą ubiegać się o dofinansowanie do wapnowania w celu poprawienia jakości swoich gleb.

Szkolenie ma charakter edukacyjny i skierowane jest do środowiska rolniczego.

Informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie internetowej www.czatkowice.pl. Odpowiedzi na wszelkie pytania będą udzielane pod numerem telefonu 12 37 06 297

Zachęcamy do bezpłatnego uczestnictwa!

Kontakt do organizatora:

tel. 12 37 06 297
email: wapnowanie@czatkowice.com.pl

Wprowadzono: 5 lutego 2020