Bezpłatne warsztaty z genealogii w Muzeum Domu Rodzinnym Jana Pawła II

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Bezpłatne warsztaty z genealogii w Muzeum Domu Rodzinnym Jana Pawła II

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na bezpłatne warsztaty pt. „Historie rodzinne” przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych.

Listopad to czas, kiedy szczególnie wspominamy naszych przodków. Zarówno w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych, jak i Dnia Niepodległości bardzo ważna staje się dla nas historia naszych dziadków.

W czasie zajęć „Historie rodzinne” razem z dziećmi z klas 4-8 szkół podstawowych zajmiemy się genealogią, czyli nauką badającą więzi rodzinne między ludźmi, badającą nasze korzenie. Co to właściwie znaczy, że człowiek posiada korzenie? Dlaczego ich szuka? W czym może pomóc nam poznanie własnych historii rodzinnych? Na te i podobne pytania odpowiemy w czasie zajęć, które odbywać się będą w okresie od 7 do 22 listopada br. w sali teatralnej Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach (sala Domu Katolickiego).

Wszystkie zainteresowane grupy prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 609 730 528 lub 33 82 335 55. Czas trwania warsztatów to 45 minut. Wstęp bezpłatny.

Wprowadzono: 6 listopada 2019