Bezpłatny transport w gminie Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / MOPS / Bezpłatny transport w gminie Wadowice

logotypy - Bezpłatny transport w gminie Wadowice

Drodzy mieszkańcy! W tym roku rozpoczął się II etap kontynuacji projektu pod nazwą „od drzwi do drzwi” czyli; bezpłatny transport na terenie gminy Wadowice. W okresie 01.05.2021 do 31.12.2022 był on w fazie finansowania ze środków Unii Europejskiej i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Obecnie minimum do końca stycznia 2024 r. projekt będzie w okresie trwałości i utrzymywany ze środków gminnych. W tym okresie będziemy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-19.30 oraz w soboty i niedziele w godz. 12.00-19.00. Nie pracujemy natomiast w święta państwowe i kościelne. Wystarczy zadzwonić na numer telefonu komórkowego 795 602 319 lub wysłać zgłoszenie na doortodoor@wadowice.pl, by móc skorzystać z transportu i przede wszystkim umożliwić Państwu powrót na rynek pracy. W tym też aspekcie załatwiać można ważne dla Was sprawy w zakresie aktywizacji zawodowej, edukacyjnej, społecznej i zdrowotnej.

doortodoor - Bezpłatny transport w gminie Wadowice

Pomagamy osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi (także poruszającymi  się na wózku inwalidzkim) w dotarciu min. do urzędów i instytucji, placówek sportowych, rekreacyjnych, kulturowych, służby zdrowia, realizujących rehabilitację,  czy też na szczepienie przeciwko Covid 19.

Projekt powstał dzięki środkom przekazanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi Priorytetowej II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działania 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Na realizację projektu pozyskano środki w wysokości 570 095,00 zł. Wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej w kwocie 480 476,07 zł

logo pfron - Bezpłatny transport w gminie Wadowice

 

Wprowadzono: 25 kwietnia 2023