Budowanie sieciowego produktu turystycznego w Gminie Wadowice – pierwsze spotkanie już za nami!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Referat Obsługi Ruchu Turystycznego / Budowanie sieciowego produktu turystycznego w Gminie Wadowice – pierwsze spotkanie już za nami!

11 grudnia 2018 r. dzięki współpracy Biura Inicjatyw Społecznych i Gminy Wadowice odbyło się pierwsze z cyklu spotkań mających na celu stworzenie nowego produktu turystycznego, który wzbogaci ofertę Wadowic.

Celem pierwszego spotkania „Budowanie produktu turystycznego w oparciu o wybrane zasoby” było zapoznanie uczestników, poznanie oferty potencjalnych partnerów produktów turystycznych oraz rozpoczęcie sieciowania podmiotów.

W spotkaniu, które odbyło się  w budynku Muzeum Miejskiego w Wadowicach, uczestniczyli przedstawiciele branży gastronomicznej, hotelarskiej, eventowej, instytucji kultury oraz Gminy Wadowice. Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się m.in. z szeroką definicją produktu turystycznego w oparciu o najnowsze trendy w turystyce oraz mieli okazję do zaprezentowania swojej oferty.

Celem spotkań jest stworzenie produktu sieciowego, który może być ofertą zarówno niekomercyjną jak i komercyjną skierowaną do mieszkańców, pielgrzymów i turystów. Uczestnicy projektu otrzymują wsparcie edukacyjno-doradcze na każdym etapie tworzenia produktu turystycznego, test wypracowanej oferty oraz promocję gotowego produktu. Dzięki udziałowi w projekcie powstanie nowa oferta turystyczna dostosowana do współczesnego odbiorcy. Produkt sieciowy będzie nie tylko szansą na rozwój gminy ale przede wszystkim promocją działalności poszczególnych podmiotów, przyciągając nowych odbiorców i dając nowe perspektywy rozwoju. Chcielibyśmy również, aby w efekcie planowanych działań została utworzona grupa partnerska podmiotów zainteresowanych współpracą na rzecz rozwoju turystyki w Gminie. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Wprowadzono: 14 grudnia 2018