Budowanie sieciowego produktu turystycznego w Gminie Wadowice – trzecie spotkanie już za nami!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Referat Obsługi Ruchu Turystycznego / Budowanie sieciowego produktu turystycznego w Gminie Wadowice – trzecie spotkanie już za nami!

Dzięki współpracy Biura Inicjatyw Społecznych i Gminy Wadowice 8 marca 2019 r. odbyło się trzecie z cyklu spotkań mających na celu stworzenie nowego produktu turystycznego, który wzbogaci ofertę Wadowic.

Podczas trzeciego spotkania „Budowanie produktu turystycznego w oparciu o wybrane zasoby” kontynuowano warsztaty poświęcone sieciowaniu podmiotów oraz stworzeniu produktów sieciowych przez potencjalnych partnerów turystycznych. Podczas spotkania zostały opracowane niekomercyjne propozycje pobytu w Gminie Wadowice, które mogą stać się podstawą do stworzenia komercyjnych ofert. Następne spotkanie w ramach realizowanego projektu będzie miało charakter spotkania testowego przygotowanej wstępnej oferty.

W spotkaniu, które miało miejsce w budynku Muzeum Miejskiego w Wadowicach, uczestniczyli przedstawiciele branży gastronomicznej, hotelarskiej, eventowej, instytucji kultury oraz Gminy Wadowice. Podczas spotkania uczestnicy zajmowali się łączeniem ofert różnych podmiotów w celu stworzenia konkretnych produktów turystycznych dla wybranych grupy odbiorców.

Projekt zakłada stworzenie produktu sieciowego, który może być ofertą zarówno niekomercyjną jak i komercyjną skierowaną do mieszkańców, pielgrzymów i turystów. Uczestnicy projektu otrzymują wsparcie edukacyjno-doradcze na każdym etapie tworzenia produktu turystycznego, test wypracowanej oferty oraz promocję gotowego produktu. Dzięki udziałowi w projekcie powstanie nowa oferta turystyczna dostosowana do współczesnego odbiorcy. Produkt sieciowy będzie nie tylko szansą na rozwój gminy ale przede wszystkim promocją działalności poszczególnych podmiotów, przyciągając nowych odbiorców i dając nowe perspektywy rozwoju. Chcielibyśmy również, aby w efekcie planowanych działań została utworzona grupa partnerska podmiotów zainteresowanych współpracą na rzecz rozwoju turystyki w Gminie. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Wprowadzono: 20 marca 2019