Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Budżet Obywatelski / Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego

Rozpoczyna się realizacja 3. edycji Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak w roku ubiegłym Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 8 milionów złotych na realizację pomysłów Małopolan.

W kwietniu i maju w każdym subregionie odbywać się będą warsztaty informacyjno-edukacyjne. Warsztaty to dobra okazja, aby porozmawiać z ekspertami i dowiedzieć się, jak poprawnie zgłosić zadanie, by bez problemu przeszło niezbędne weryfikacje i trafiło na listę projektów poddanych pod głosowanie. W Wadowicach warsztaty odbędą się 23 kwietnia o godz. 14:00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej.

Mieszkańcy Małopolski mogą zgłaszać zadania od 7 maja do 6 czerwca 2018 r. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego będą analizować i oceniać zadania pod kątem oceny formalnej i możliwości ich realizacji. Listę zadań dopuszczonych do głosowania poznamy najpóźniej 31 sierpnia br.

Na zadania, które przeszły weryfikację, Małopolanie będą mogli głosować od 10 września do 5 października. Wyniki głosowania, a co za tym idzie zadania, które zostaną zrealizowane w ramach 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, poznamy do 30 listopada 2018 roku.

Wprowadzono: 10 kwietnia 2018