Burmistrz Wadowic wręczył dyplomy laureatom Festiwalu Fagotowego

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Burmistrz Wadowic wręczył dyplomy laureatom Festiwalu Fagotowego

To był prawdziwie muzyczny weekend w Wadowicach. Zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zagrali też na fagotach uczestnicy I Festiwalu Fagotowego. Najlepszym dyplomy oraz nagrody wręczył Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

I Festiwal Fagotowy / fot. Urząd Miejski w Wadowicach

W dniach 14-15 stycznia 2017 roku do Wadowic przyjechało 50 uczniów i uczennic podstawowych i średnich szkół muzycznych z całej Polski, grających na jakże pięknym, ale też trudnym i mało popularnym instrumencie jakim jest fagot.

W sobotę na zakończenie pierwszego dnia festiwalu Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia pod dyrekcją Piotra Kiełbińskiego wykonała razem z grającym na fagocie dr Krzysztofem Fidukiewiczem koncert Webera oraz Mozarta nagrodzony przez publiczność wielkimi brawami.

I Festiwal Fagotowy / fot. Urząd Miejski w Wadowicach

W niedzielę na scenie zaprezentował się warszawski sekstet fortepianowy „Gruppo di Tempera” ze wspaniałym koncertem, którego współorganizatorem była Gmina Wadowice.

Wprowadzono: 16 stycznia 2017