Było niesamowicie! I Wadowicki Piknik z psiakiem już za nami.

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Było niesamowicie! I Wadowicki Piknik z psiakiem już za nami.

Ponad 150 psiaków i ich właścicieli przyciągnął w sobotnie popołudnie I Wadowicki Piknik z psiakiem, organizowany przez p. Dorotę Bernaś właścicielkę Salonu Pielęgnacji Zwierząt PAKO we współpracy z licznymi sponsorami oraz gminą Wadowice.  To była wspaniała impreza!

Punktualnie o godzinie 15:00 w sobotnie popołudnie na Bulwarach nad Skawą rozpoczęła się impreza skierowana do wszystkich czworonogów. Na miłośników psów czekała masa atrakcji. Pierwsze odbyły się pokazy psów rasowych z ich charakterystyką przygotowaną przez p. Wojciecha Opidowicza. Pokaz odbył się oczywiście przy udziale przybyłych właścicieli i ich czworonogów, które dumnie maszerowały w specjalnie wyznaczonej strefie pokazując widzom swój wdzięk . Kolejnym punktem programu była prelekcja przeprowadzona przez weterynarz – p. Karolinę Bednarek na temat pierwszej pomocy dla psów i przez cały czas trwania pikniku  służyła swoją radą i pomocą dla właścicieli na stoisku swojego gabinetu „ Cztery Łapy”.

Kolejnym punktem programu był profesjonalny pokaz tresury psów, przygotowany przez tresera – p. Gerarda Adamczyka. W specjalnie wyznaczonej strefie zaprezentował wszystkim zestaw sztuczek i komend w wykonaniu specjalnie przeszkolonych psiaków. Pokaz spotkał się z gromkimi brawami.

Nie zabrakło również konkursów z nagrodami: konkursu na najmniejszego i największego psiaka pikniku, konkursu psich sztuczek i konkurs na Miss/Mistera adopcji. W trakcie trwania pikniku rozstrzygnięty został również facebookowy konkurs fotograficzny – Mój pies – na najpiękniejsze zdjęcia pupila.

W trakcie trwania pikniku odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzony przez p. Martyna Mamcarczyk – Stopka, ratownika z Harcerskiego Klubu Ratowniczego Wadowice.

Przez cały czas trwania pikniku przybyli wadowiczanie mieli okazję posilić się w specjalnie przygotowanej strefie gastronomicznej, na czele z kawiarnią „Vanilia Cafe”, której właścicielka p. Gabriela Kwartnik charytatywnie wspierała zbiórkę pieniędzy na rzecz Fundacji Psia Ekipa serwując  pyszne lemoniady, własne i domowe babeczki oraz ciasta i pyszne croissanty oraz oczywiście – świeżą kawę.  Nie zabrakło również  Zielonej budki z lodami dla ochłody!

Swoje stoisko podczas pikniku prowadził również organizator pikniku – Salon Pielęgnacji Psów PAKO, gdzie dwie panie groomerki służyły poradą odnośnie pielęgnacji i strzyżenia czworonogów. Warto wspomnieć, że w trakcie imprezy zbierane były datki dla fundacji Psia Ekipa, która na co dzień zajmuje się pomocą zwierzakom. Sympatyczne Panie z ‘ekipy’ oferowały wszystkim na swoim stoisku piękne breloki, kubki i własnoręcznie szyte torby.

W trakcie wydarzenia głos zabrał pan Burmistrz – dr Mateusz Klinowski, który podziękował przybyłym gościom za tak liczne przybycie i wyraził aprobatę dla tego typu wydarzeń.

Sponsorzy pikniku: Energylandia, MOLO Osiek, Kucyk Mini Zoo, Grupa Maspex, Vanilia Cafe, Pies i Kot Wadowice, Meatlove, Robert Szymonek stylista/fryzjer, Mila odzież damska

Dziękujemy wszystkim zebranym za udział w I edycji pikniku i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Dziękujemy również Markowi Wronie za nakręcenie pięknego filmu z imprezy. Film można obejrzeć tutaj.

Wprowadzono: 20 sierpnia 2018