Było świątecznie, było magicznie, było pięknie

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Było świątecznie, było magicznie, było pięknie

Tegoroczny „Wadowicki Jarmark Świąteczny” wyróżniał się spośród dotychczasowych tym, że w jego formułę został wpisany „Małopolski Jarmark Bożonarodzeniowy” – sfinansowany z dotacji Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

Oficjalne otwarcie Małopolskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego (14.12) zainaugurował Burmistrz Bartosz Kaliński, który przywitał zgromadzonych na wadowickim rynku mieszkańców i turystów. Po przemówieniu Burmistrza, na scenę dumnie wkroczyły przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich wykonując ludowe przyśpiewki. Występ Pań z Wysokiej był zapowiedzią kolejnej ludowej kapeli – na scenie rozbrzmiały kolędy i pastorałki z góralskim przytupem, zaserwowane przez zespół Okovita. W międzyczasie na rynku odbywały się warsztaty ozdób choinkowych przeprowadzone przez Muzeum Miejskie w Wadowicach, a wśród licznie zgromadzonego tłumu przechadzał się sympatyczny Święty Mikołaj obdarowujący mieszkańców cukierkami i pierniczkami. O 14:00 na naszej scenie pojawił się zespół A!Niebo, który wprawił słuchaczy w iście niebiański nastrój! Na końcu zaprezentowała się Orkiestra Dęta z Choczni, bez której żadna większa impreza w Wadowicach nie może się odbyć!

Kolejny dzień Jarmarku (15.12) rozpoczął się wietrznie, ale gorące dźwięki dochodzące ze sceny wszystkich wprawiły w dobry nastrój. Przygotowaniom do „Wigilii u Wojtyłów” towarzyszył koncert laureatów Gminnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Eurowadowizja”. Wystąpili między innymi: Julia  Łężniak, Milena Wilk, Hubert Targosz, Wiktoria Rachtan, Zuzanna Kosek, Julia Balcarczyk, Julia Bartnicka i Daniel Najbor. O 14:00 wraz z Wigilią rozpoczął się koncert świąteczny w wykonaniu lokalnych artystów – muzyków wadowickiej szkoły Yamaha z wokalem Joanny Smajdor.

Wigilia u Wojtyłów odbyła się dzięki bezinteresownej hojności naszych restauratorów: Restauracji Granicznej, Restauracji Cud Malina, Restauracji Pestka, Restauracji Dworek Mikołaj, Hotelowi Młyn Jacka&SPA, Restauracji Jagiellońskiej, Bistro Zielony Talerzyk, Cukierni Wadowice, Restauracji Wenecja oraz firmie MASPEX Wadowice. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy zaangażowanym restauratorom i firmom. Posiłki była darmowe, ale wolontariusze zachęcali by w zamian wpłacić do puszki środki na leczenie 4 letniego Kasperka z Babicy chorującego na białaczkę. O godzinie 15:00 odbył się świąteczny spektakl dla dzieci pt. „Świąteczne Igraszki” w wykonaniu teatru YAPA ze Skawiny. Na zakończenie mogliśmy posłuchać perełek wadowickiej sceny muzycznej – Lena Czechowicz, Angelika Kot oraz Ola Kasprzyk imponująco wykonały koncert polskich kolęd i pastorałek, które ostatecznie wprawiły nas w świąteczny nastrój.

Wprowadzono: 17 grudnia 2019