Cogiteon w Wadowicach. Tego jeszcze nie było

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Cogiteon w Wadowicach. Tego jeszcze nie było

W szkole lubiłeś zajęcia z chemii i fizyki? Na co dzień ciekawią Cię skomplikowane zjawiska fizyczne i chemiczne? Chciałbyś oderwać się od monotonnej, nudnej codzienności i poznać naukę od zupełnie innej, zabawnej strony? Mamy coś specjalnie dla Ciebie!

Dla wszystkich chętnych mieszkańców gminy Wadowice organizujemy właśnie otwarty pokaz naukowy. Łoże fakira, lokomotywa, działo dymne, chemiczna gaśnica i zapalniczka – to tylko niektóre z doświadczeń, które będzie można zobaczyć 25 września o godzinie 17:00 na Sali Konferencyjnej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Wadowicach. Udział w pokazie jest bezpłatny.

„Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników nauki i eksperymentów do wzięcia udziału w darmowych pokazach! Będzie to wspaniała okazja, aby doświadczyć rzeczywistości od innej, naukowej strony!” – zachęca Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

Oprócz programu dla osób indywidualnych, w dniach 25-26.09 w godzinach dopołudniowych odbędą się zajęcia dla grup zorganizowanych ze szkół. Dzieci z klas 0-III zobaczą fabularyzowany pokaz popularnonaukowy, a dzień później uczniowie klasy IV-VIII będą świadkami Science Challenge – niesamowitego pokazu prezentującego różne wyzwania. Przy rozwiązywaniu kolejnych zagadek pomoże im szeroko pojęta nauka, czyli matematyka, fizyka, chemia, biologia.

Wchodzimy do szkół w regionie w ciekawej formule pokazów edukacyjnych. Stawiamy na bliski kontakt z dziećmi i młodzieżą – mówi Szymon Pitek, koordynator mobilnego projektu edukacyjnego „Naukowiej” z Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon.

Tak wyglądała Małopolska Noc Naukowców w Krakowie, zorganizowana przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon. A jak będzie w Wadowicach? Przekonajcie się sami!

Wadowice będą 34. gminą do jakiej dotrze zespół animatorów Cogiteonu. Do połowy 2022 roku, zanim zakończy się budowa siedziby w Krakowie, Cogiteon zamierza odwiedzić wszystkie gminy w Małopolsce. Aktualny harmonogram można śledzić na stronie www.naukowiej.pl. Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon powstanie w Czyżynach, przy al. Bora – Komorowskiego. Sercem obiektu będzie wystawa stała o człowieku, podzielona na pięć sekcji tematycznych oraz przestrzeń wystaw czasowych. Obok znajdzie się sześć laboratoriów, w których odnajdą się pasjonaci chemii, fizyki, komputerów, majsterkowania, botaniki, a także miłośnicy… pieczenia i gotowania. Całość dopełni strefa obsługi zwiedzających, kawiarnia, restauracja, szklarnia połączona z laboratoriami oraz parking podziemny. Do głównej tematyki centrum, a więc człowieka w sieci relacji i powiązań, nawiązywać będą detale. Również struktura ogólnodostępnego ogrodu na dachu, będzie pełniła rolę plenerowego eksponatu.

Wprowadzono: 23 września 2019