Cudowne dźwięki muzyki filmowej na Placu Jana Pawła II

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Cudowne dźwięki muzyki filmowej na Placu Jana Pawła II

Wspaniałe widowisko zgotowali nam artyści Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach pod dyrekcją Piotra Kiełbińskiego dając energetyczny koncert muzyki filmowej na Pl. Jana Pawła II.

Wcześniej odbyła się transmisja Drogi Krzyżowej wraz z Papieżem Franciszkiem. Każda stacja dotyczyła jednego z problemów, z którymi zmaga się współczesny świat – m.in. biedy, głodu i cierpienia; konkretne wspólnoty Kościoła pokazują, że niesie on miłosierdzie i pomaga w trudnych chwilach. 14 stacji to odniesienie do uczynków miłosierdzia wobec ciała i duszy. Autorem rozważań przy każdej stacji był odpowiadający w Episkopacie za dzieło nowej ewangelizacji biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej bp Grzegorz Ryś. Autorem i reżyserem części artystycznej wydarzenia był reżyser i choreograf Mateusz Polit.

Później tłumnie zebrana publiczność usłyszała znane przeboje filmowe w aranżacjach muzyków z wadowickiej szkoły. Największą radość sprawiły suity z filmów „Władca Pierścienia” czy „Piraci z Karaibów”, ale i Marsz Radeckiego poderwał wszystkich do zabawy. O poziomie koncertu niech świadczy aż pięć bisów! Dla młodych artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach był to pierwszy koncert na płycie rynku i patrząc na reakcję zebranych osób na pewno nie ostatni.

W ramach wydarzeń artystycznych Światowych Dni Młodzieży w niedzielny wieczór pragniemy podziękować mieszkańcom i pielgrzymom za wspólnie, wyjątkowe chwile. Na rynku zagra nagradzany na wielu festiwalach rodzimy zespół ATTACA oraz Rafał Brzozowski z zespołem, który z tej okazji przygotował specjalny repertuar. Zapraszamy! ŚDM nadal trwa w Wadowicach!

Wprowadzono: 30 lipca 2016