Czytanie bajek w gabinecie Burmistrza z Justyną Bednarek

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Czytanie bajek w gabinecie Burmistrza z Justyną Bednarek

2 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie wiedzy o książkach dla dzieci oraz promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Wierni tym ideom gościliśmy 31.03.17 r. (piątek) w wadowickim magistracie Panią Justynę Bednarek – romanistkę, dziennikarkę, tłumaczkę oraz autorkę wspaniałych książek dla dzieci. Na spotkanie przybyli  uczniowie z dwóch gminnych placówek: Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach i Zespołu Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej.

Spotkanie w Urzędzie Miejskim zainaugurowała Zastępczyni Burmistrza – Pani Ewa Całus, która zaprosiła młodych gości do swojego gabinetu, opowiadając o swojej pracy a także działaniach służących miastu i mieszkańcom. Poruszyliśmy kwestię ekologii i jak się okazało, uczniowie z Gminy Wadowice świetnie znają najważniejsze zasady ochrony środowiska i powietrza. Następnie Pani Wiceburmistrz przeczytała dzieciom fragment „Niesamowitych przygód 10 skarpetek” autorstwa naszego gościa. Po tym krótkim wprowadzeniu Pani Justyna Bednarek przybliżyła dzieciom jak powstaje książka. Porozmawialiśmy o naszych ulubionych powieściach i opowiadaniach. Okazało się, że największą popularnością cieszą się kryminały oraz książki popularno-naukowe. Następnie uczniowie wcielili się w rolę ilustratorów  i  zanurzyli w głąb własnej wyobraźni, czego efektem były niezwykle kreatywne historie o przygodach narysowanych przez siebie skarpetek.

Dziękujemy Pani Justynie Bednarek oraz przybyłym dzieciom i ich opiekunom za czynny udział w spotkaniu. Mamy nadzieję, że nasi mali goście już ustawiają się w kolejce do biblioteki, aby poczytać o sprytnych kunach i wesołych skarpetkach.

Wprowadzono: 31 marca 2017