CzyTomania – Wadowicki Festiwal Książki

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / CzyTomania – Wadowicki Festiwal Książki

Czytomania

Wadowice wkrótce ogarnie mania…mania czytania. A to wszystko za sprawą Wadowickiej Biblioteki Publicznej, która uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 26.000 zł na realizację projektu czytelniczego „CzyTOmania Wadowicki Festiwal Książki”. W związku z tym wkrótce w naszym mieście odbędzie się wielkie święto książki, a Wadowice odwiedzą wyjątkowi goście.

CzyTOmania czyli Wadowicki Festiwal Książki potrwa aż 4 dni – od 1 do 4 czerwca 2017 r. Głównym celem projektu jest promocja czytelnictwa i literatury polskiej poprzez cykl spotkań autorskich oraz warsztatów ukazujących różne etapy produkcji i tworzenia książki.
W ramach imprezy będzie można uczestniczyć w licznych spotkaniach autorskich, warsztatach literackich, drukarskich, zajęciach ilustratorskich i komiksowych. Warto też przygotować „miejsce” na autografy, bowiem do Wadowic przybędą znani pisarze, zarówno  z kręgu literatury dziecięco – młodzieżowej, jak i prozy dla dorosłych, reprezentujący różne gatunki literackie, takie jak: literatura obyczajowa, podróżnicza, biograficzna, kryminał, fantastyka. Do biblioteki zawitają: Katarzyna Grochola, Maria Nurowska, Katarzyna Puzyńska, Gaja Grzegorzewska, Andrzej Ziemiański, Sławomir Koper czy Mieczysław Bieniek – „Hajer”. Nie zabraknie też gości zaproszonych z myślą  o młodszych czytelnikach tj.: Anna Czerwińska – Rydel, Ewa Nowak, Izabella Klebańska, Ewa Stadtmüller oraz Łukasz Zabdyr. Przeprowadzą oni nie tylko spotkania autorskie, ale także warsztaty literackie. Z kolei na skwerze przed biblioteką firma Kalander zorganizuje dla dzieci edukacyjne warsztaty papiernicze i drukarskie. W ramach festiwalu zaplanowano również kiermasz książek oraz wspólne czytanie na świeżym powietrzu.

Warto zaznaczyć, że to już kolejna impreza, na którą Wadowickiej Bibliotece Publicznej udało się pozyskać fundusze ze źródeł zewnętrznych. Wcześniej z programów grantowych zorganizowano m.in. kurs komputerowy dla seniorów oraz projekt „Mała Ojczyzna w obiektywie” oferujący cykl bezpłatnych wycieczek po terenie powiatu wadowickiego. Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia biblioteki w zakresie realizacji różnego typu przedsięwzięć czytelniczych z pewnością możemy liczyć na fantastyczną imprezę, przeznaczoną nie tylko dla fanów książek i „czytomaniaków”, ale także dla całych rodzin.

Więcej informacji oraz szczegółowy program imprezy wkrótce.

Wprowadzono: 19 kwietnia 2017