Darmowe kino familijne w Muzeum Domu Rodzinnym Jana Pawła II

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Darmowe kino familijne w Muzeum Domu Rodzinnym Jana Pawła II

Z okazji zbliżających się ferii zimowych Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza wszystkie dzieci na specjalne projekcje filmów animowanych w cyklu kina familijnego. W sposób szczególny zachęcamy do udziału tych, którzy swój odpoczynek zaplanowali w rodzinnych Wadowicach. W ramach wydarzenia zaplanowano cztery bezpłatne seanse o stałych porach, po dwa w każdym tygodniu ferii, zgodnie z niżej zamieszczonym harmonogramem:

27 stycznia, godz. 11:00 – „Król Lew” (2019)

31 stycznia, godz. 11:00 – „Turbo” (2013)

3 lutego, godz. 11:00 – „Dom” (2015)

7 lutego, godz. 11:00 – „Kraina Lodu”(2013)

Podczas pierwszego seansu wyświetlony zostanie remake słynnego animowanego filmu „Król Lew” produkcji Walt Disney Pictures. Przedstawia on historię lwa Simby, mającego w przyszłości zastąpić na królewskim tronie swego ojca Mufasę. Nie podoba się to jednak jego stryjowi Skazie. W wyniku zamachu stanu Mufasa ginie, a Simba zostaje wygnany z królestwa. Dzięki pomocy przyjaciół młody lew wraca jednak w rodzinne strony, by odzyskać władzę. Jest to poruszająca opowieść o sile prawdy, przyjaźni i lojalności.

Bohaterem kolejnej animacji będzie sympatyczny ślimak Teoś, marzący o starcie w wyścigach serii Indy 500. Postronne ślimaki, przyzwyczajone do życia w wolnym tempie, śmieją się z Teosia i jego aspiracji. Pewnego dnia w życiu głównego bohatera zachodzą jednak zmiany – przypadkowo zostaje oblany dopalaczem nitro, dzięki czemu zyskuje nadnaturalną moc i przeistacza się w tytułowego Turbo, króla prędkości. Postanawia także spełnić swoje marzenie i wziąć udział w wyścigu.

Drugi tydzień ferii w ramach kina familijnego otworzy film „Dom”, który przybliża historię uroczego stworka z kosmosu, noszącego imię Oh. Głównego bohatera charakteryzuje niepoprawny optymizm, co nie podoba się wszystkim jego rodakom. Zmuszony do ucieczki z rodzinnej planety, poszukując nowego domu trafia na ziemię, gdzie nawiązuje przyjaźń z nastoletnią Tip. Wspólnie będą musieli przeciwstawić się wielu problemom, m.in. ocalić ziemię przed inwazją kosmitów, wyruszających w pościg za zbiegiem. Historia bohaterów uświadamia, iż siła przyjaźni potrafi przezwyciężyć wszelkie niedoskonałości– wszak każdy może popełniać błędy.

Jako ostatni zaprezentujemy film „Kraina Lodu” inspirowany baśnią „Królowa Śniegu” autorstwa H. Ch. Andersena. Opowiada on historię dwóch sióstr: Elsy i Anny. Pierwsza z nich, posiadająca nadprzyrodzoną siłę zamrażania przedmiotów, zostaje królową krainy Arendelle. Niestety w dniu koronacji za sprawą jej nierozważnego zaklęcia królestwo zostaje spowite wieczną zimą. Na ratunek bajkowej krainie wyrusza młodsza siostra władczyni. W drodze towarzyszyć jej będą niejaki Kristoff, jego wierny renifer Sven oraz śniegowy bałwan Olaf. Warto pamiętać, iż film został nagrodzony dwoma oscarami – w kategorii: najlepsza animacja oraz najlepsza piosenka promująca produkcję.

Wszystkie filmy zostaną zaprezentowane w Sali Teatralnej Domu Katolickiego w Wadowicach (Plac Jana Pawła II 1). Podczas każdej projekcji będzie również możliwość skorzystania ze słodkiego poczęstunku. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, bardzo prosimy o wcześniejszy odbiór bezpłatnych wejściówek w kasach muzeum (plac Jana Pawła II 5).

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci! Zabierzcie również ze sobą rodziców i dziadków.

 

 

 

Wprowadzono: 22 stycznia 2020