Darmowe warsztaty wspinaczkowe

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Darmowe warsztaty wspinaczkowe

Burmistrz Wadowic oraz Łukasz Świrk – koordynator sportu w Wadowicach zapraszają młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych na darmowe zajęcia na ściance wspinaczkowej.

Warsztaty wspinaczkowe

Wraz z uruchomieniem nowej sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Jaroszowicach otrzymaliśmy pierwszą w Gminie Wadowice ściankę wspinaczkową. Pragniemy, aby na co dzień służyła uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Mimo iż wspinaczka jest sportem bardzo modnym, wymaga ona określonych predyspozycji oraz fachowej pomocy instruktora. Jednak dla osób, które podejmą to wyzwanie wspinaczka jest znakomitą i interesującą formą treningu – nie tylko fizycznego, ale i psychicznego. Nad zajęciami z młodzieżą będzie czuwał Łukasz Świrk – były reprezentant Polski we wspinaczce na czas, zdobywca Pucharu Świata, wielokrotny Mistrz Polski, który gwarantuje profesjonalizm.

Wszystkie osoby z terenu Gminy Wadowice zainteresowane warsztatami wspinaczkowymi prosimy o kontakt z Łukaszem Świrkiem i zapisy poprzez e-mail: lswirk@gmail.com lub profil na Facebook’u.

Terminy zajęć ustalone będą po weryfikacji zgłoszeń. Zapisy przyjmowane są do końca listopada 2016 roku. Warsztaty dla dzieci z Gminy Wadowice są bezpłatne!

Zapraszamy do zapisów i przypominamy, że wspinaczka jest sportem stosunkowo bezpiecznym (oczywiście, jeżeli będzie się przestrzegać zasad bezpieczeństwa). Podczas treningu na ściance spala się około 530 kcal na godzinę, ćwiczy różne partie mięśni i koordynację ruchów. Oprócz pozytywnego wpływu wspinaczki na kondycję fizyczną organizmu, działa ona pozytywnie na psychikę – uczy koncentracji, dążenia do celu i pozwala rozładować stres.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 grudnia od godz. 10.00 do 14.00 dla dzieci ze szkół podstawowych. Dzieci powinny być przynajmniej z jednym rodzicem. Zajęcia dla gimnazjum odbędą się 10 grudnia w tych samych godzinach.

Warsztaty wspinaczkowe

Wprowadzono: 18 listopada 2016