Komunikacja zbiorowa

Jesteś tutaj : Strona główna / Dla mieszkańców / Komunikacja zbiorowa

1 marca 2016 roku przeniesiono centrum komunikacyjne z okolic rynku tj. Placu Kościuszki na teren do tego przystosowany tj. były dworzec autobusowy przy ul. Piłsudskiego w Wadowicach. Zmiana niesie ze sobą wiele korzyści zarówno dla przewoźników jak i podróżnych. Przewoźnicy zyskali miejsce w pełni przystosowane do obsługi podróżnych, zlokalizowane przy głównej drodze obwodowej Wadowic, przez którą przebiega zdecydowana większość kursów dalekobieżnych. W rejonie dworca zlokalizowana jest również stacja PKP co pozwoli na skumulowanie całego transportu zbiorowego w jednym miejscu. Nowo nabyty, przez Gminę, budynek PKP wraz z terenami przyległymi otwiera możliwości ich adaptacji na potrzeby organizacji węzłów przesiadkowych Park & Ride, co przełoży się na organizację całej komunikacji w mieście oraz na terenie Gminy. Podróżni zyskali fachową obsługę oraz pomieszczenia zaplecza sanitarnego jak również pomieszczenia poczekalni, co było trudne do zorganizowania w dotychczas funkcjonującym centrum na pl. Kościuszki. Podstawową zaś korzyścią dla mieszkańców miasta będzie zmniejszenie ruchu komunikacyjnego w ścisłym, zabytkowym centrum Wadowic.

Uruchomiono także, pierwszy raz w historii Wadowic darmową komunikację miejską na linii Dworzec Autobusowy – Plac Kościuszki – Dworzec Autobusowy.

Od 1 stycznia 2017 roku na wniosek mieszkańców w rozkładzie jazdy darmowej komunikacji miejskiej pojawiają się dwa nowe przystanki: ul. Niwy oraz Aleja Wolności – Park. Aktualny rozkład jazdy ważny do 31 grudnia 2018 roku jest do pobrania w wersji PDF poniżej.

Rozkład jazdy darmowej komunikacji miejskiej ważny do 31 grudnia 2018 roku.

Szczegółowy rozkład jazdy dla poszczególnych przystanków do pobrania na dole strony.

Odjazdy pojazdów komunikacji zbiorowej realizowane będą we wszystkich kierunkach z wykorzystaniem następujących przystanków.

Kierunek Kraków: Dworzec Autobusowy, ul. Lwowska 02

Kierunek Bielsko-Biała: Dworzec Autobusowy, ul. Sikorskiego 02, ul. Mickiewicza-Prochownia 02

Kierunek Sucha Beskidzka: Dworzec Autobusowy, ul. Lwowska 02, ul. Putka 34, os. Pod Skarpą 36

Kierunek Zator: Dworzec Autobusowy, Wadowice Granica

Mapa przystanków komunikacji zbiorowej w Wadowicach

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 6 marca 2016