Oferta zajęć dla najmłodszych

Jesteś tutaj : Strona główna / Dla mieszkańców / Pakiet Małego Wadowiczanina / Oferta zajęć dla najmłodszych

Sprawdź ofertę zajęć rozwojowych i edukacyjnych dla najmłodszych dzieci

Wózkownia, czyli zajęcia dla małych dzieci z rodzicami w Wadowickim Centrum Kultury

​Wózkownia to propozycja dla dzieci do lat 3, które jeszcze nie miały okazji uczestniczyć w zajęciach kierowanych z innymi rówieśnikami​. Dzięki obecności rodziców, którzy na bieżąco mogą weryfikować i tłumaczyć zachowania innych dzieci, maluchy uczą się nowych interakcji w warunkach poczucia bezpieczeństwa. Rodzice z kolei, mają okazję zaobserwować jak ich pociecha radzi sobie w grupie i pomóc dziecku ​w zrozumieniu nowych​ zasad. Takie doświadczenia z pewnością ułatwią start w przedszkolu. A wszystko to w formie fantastycznej zabawy, w radosnej atmosferze sprzyjającej tworzeniu nowych pomysłów i wynajdywaniu oryginalnych rozwiązań.

Podczas zajęć dzieci mają okazję odkrywać i doskonalić swoje talenty twórcze, muzyczne, plastyczne, teatralne czy taneczne. Nieograniczone pokłady energii i wyobraźni jakimi dysponują​, znajdą ujście podczas zabaw kształtujących ich wrażliwość artystyczną, sprawność fizyczną i umysłową. Wspólnie gotujemy doświadczając konsystencji, smaków i zapachów, tańczymy i muzykujemy na instrumentach, malujemy, eksperymentujemy, konstruujemy świetnie się przy tym bawiąc.

Więcej informacji na stronie Wadowickiego Centrum Kultury lub pod numerem telefonu  33 823 31 56.


Wczesnodziecięca edukacja muzyczna w Szkole Muzycznej YAMAHA

Niemowlaki w Krainie Dźwięków

Dla dzieci od 4. do 18. miesiąca życia (z jednym z rodziców lub opiekunem)

Program wykorzystuje tematycznie doświadczenia codziennych czynności i jest to zintegrowane ze wspólnym śpiewaniem, graniem i słuchaniem, a także odkrywaniem każdorazowo nowych rzeczy w grupie. Tematy, które występują to m.in.: kąpiel, spanie, zmiana pieluszki, żywność itd.

Więcej szczegółów na STRONIE lub pod numerem telefonu 693 703 450,  510 560 450.

Szkraby i Muzyka

Program został opracowany dla dzieci w wieku od 1,5 roku do 3 lat. Podczas zajęć dzieci aktywnie tworzą muzykę, śpiewają nowe piosenki, wykonują ćwiczenia rytmiczne, grają na instrumentach, słuchają opowieści muzycznych, realizują zabawy plastyczne itd. Celem kursu jest rozbudzenie zainteresowania dzieci do aktywnego tworzenia muzyki i doświadczanie tego z innymi uczestnikami zajęć

Więcej szczegółów na stronie Szkoły YAMAHA lub pod numerem telefonu 693 703 450,  510 560 450.


Zajęcia w Sowiarni

Dla dzieci w wieku 2-5 lat

Manualnia to zajęcia opiekuńcze w formie bawialni dla najmłodszych, realizowane w oparciu o szczegółowy program skupiony na wspomaganiu rozwoju manualnego dzieci. Proponujemy twórczą, rozwijającą zabawę, indywidualne podejście do dzieci oraz przyjazną, bezpieczną i radosną atmosferę pod okiem wykwalifikowanej kadry.

W Manualni wykorzystywane są elementy pedagogiki Montessori.

Więcej informacji na stronie Sowiarni lub pod numerem telefonu 669 081 728.

Sensoplastyka® to marka zajęć rozwojowych dla dzieci w wieku od 0 do 100 lat.

Naszym celem jest wspieranie rozwoju kompetencji intra oraz interpersonalnych poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni oraz oparcie procesu twórczego na podejściu coachingowym.
Materiały sensoryczne na zajęciach Sensoplastyka® opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu w 100% bezpiecznych produktów spożywczych. Dlatego Sensoplastyka® jest odpowiednia zarówno dla niemowląt jak i dzieci o wiele starszych 🙂

Więcej informacji na stronie Sowiarni lub pod numerem telefonu 669 081 728.


Język angielski metodą Helen Doron

Dla dzieci od 3 do 24 miesiąca życia, szkoły językowe Helen Doron English przygotowały kurs Baby’s Best Start. Radosne poznawanie otaczającego świata, przez piosenki, rymowanki i wyliczanki wspomaga rozwój dziecka i pozwala osłuchiwać się z językiem. W toku zajęć najmłodsi są w stanie poznać nawet 550 słów i wyrażeń. Wszystko w naturalny sposób, tak samo jak w przypadku mowy ojczystej.

Więcej informacji na stronie Szkoły Helen Doron lub pod numerem telefonu 784 044 656.


Język angielski  w szkole McGregor Language School

Teddy Eddie to licencjonowana metodą uczenia języka angielskiego dla dzieci w wieku 2 – 7 lat łącząca prawdziwą naukę z doskonałą zabawą. Zajęcia są pełne prawdziwego, komunikacyjnego użycia języka, poczucia humoru i tematów, które przemawiają do nowoczesnego dziecka – pierwszymi krytykami i recenzentami metody były dzieci autorek.

Więcej informacji na stronie Szkoły McGregor lub pod numerem telefonu 791 492 307.


Chcesz, aby informacja o twoich zajęciach dla dzieci do lat 3 znalazła się na tej stronie?
Napisz na adres: promocja@wadowice.pl

Wprowadzono: 18 stycznia 2018