19.12.2013 Uroczyste wręczenie umów

Jesteś tutaj : Strona główna / Dla mieszkańców / Programy / 19.12.2013 Uroczyste wręczenie umów

W dniu 19 grudnia 2013 roku w Wadowickiej Bibliotecznej Publicznej odbyło się uroczyste wręczenie umów o uczestnictwo w projekcie „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie gminy Wadowice”.

Umowy trafiły do 36 gospodarstw domowych z całej gminy, które zostały wyłonione w procesie rekrutacyjnym. Celem tego projektu jest wspomożenie osób zagrożonych wykluczeniem z aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie informacyjnym, ze względu na trudną sytuację materialną lub niepełnosprawność.

Zakwalifikowane do projektu gospodarstwa otrzymają zestaw komputerowy wraz z bezpośrednim dostępem do internetu oraz szkolenie z zakresu podstawowej obsługi komputera i internetu.

Okres realizacji projektu trwa od 1 października 2013 do 31 stycznia 2015 roku, a jego wartość to 668 986,56 zł w tym 85 procent to środki europejskie, a 15 procent dofinansowanie z budżetu państwa.

Gmina Wadowice natomiast zobowiązała się do pokrycia kosztów związanych z utrzymaniem internetu w gospodarstwach domowych zakwalifikowanych do projektu przez pięć lat od zakończenia realizacji projektu.

wykluczenie cyfrowe

Wprowadzono: 22 marca 2016