O tych sportowcach jeszcze usłyszymy! Czy zobaczymy ich kiedyś na Olimpiadzie?

Jesteś tutaj : Strona główna / Dla mieszkańców / Sport i kultura / Nagrody sportowe / O tych sportowcach jeszcze usłyszymy! Czy zobaczymy ich kiedyś na Olimpiadzie?

Blisko 30 tysięcy złotych wyniosła pula nagród, które od burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego otrzymało  21 młodych sportowców oraz trzech trenerów za szczególne osiągnięcia w sezonie 2018/2019. Co ważne, wszyscy nagrodzeni trenują sporty olimpijskie.

Uroczysta Gala Sportu miała miejsce w piątek (15.11) na sali sesyjnej Urzędu Miasta w Wadowicach. Ceremonię poprowadził Jan Szewczyk, koordynator ds. sportu szkolnego w gminie Wadowice, a statuetki oraz czeki pieniężne wręczał burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński. Na sali, oprócz zawodników i trenerów, byli obecni także dumni rodzice.

– Nic bardziej nie łączy ludzi od sportu. W czasach starożytnych wydarzenia sportowe przerywały Wojny. Dlatego jestem bardzo szczęśliwy, że tak wielu młodych mieszkańców Gminy Wadowice uprawia sport i osiąga tak wspaniałe wyniki – mówił do swoich gości Bartosz Kaliński. – Jak widać, wszyscy trenujecie sporty olimpijskie, a ja jestem jednym z tych Polaków, którzy urlop planują sobie w czasie  Igrzysk, aby móc je oglądać. Mam nadzieję, że podczas jednych z najbliższych Olimpiad będę miał przyjemność zobaczyć was w telewizji – podkreślał Bartosz Kaliński.

Nagrody Indywidualne Burmistrza Wadowic otrzymało 13 zawodniczek i 7 zawodników, reprezentujących 6 dyscyplin olimpijskich.

Największą grupę stanowią pływacy, łącznie 10 sportowców: Małgorzata Pyka, Julia Sarapata, Amelia Teluk, Maja Kowalska, Wojciech Kowalski, Maja Podlipinii (wszyscy reprezentują PUKS Karol Wadowice), David Szczygieł, Oliwia Chowaniec, Martyna Dyduch oraz Natalia Dyduch, która z sukcesami trenuje również siatkówkę.

Wśród pozostałych nagrodzonych są: czterech łuczników ULKS Sokole Oko Zawadka: Oskar Boguń, Emilia Dudek, Emilia Pieczara, Roksana Strojek, dwóch szermierzy Szpady Wadowice: Patrycja Radwan i Kacper Morek, dwóch karateków Klubu Sztuk Walki „Chikara” Maciej Ochman i Borys Cibor, tenisista stołowy Skawy Wadowice Oskar Jędrzejowski oraz kolarka BMX KS „Aquila” Wadowice Marika Kudra.

Nagrody otrzymało również trzech doświadczonych trenerów, który od wielu lat z sukcesami szkolą swoich podopiecznych, doprowadzając ich do tytułów mistrzowskich oraz miejsc medalowych na arenie ogólnopolskie i międzynarodowej. Mowa oczywiście o Andrzeju Kramarczyku z KS Aquila Wadowice, Eugeniuszu Olesiaku ze Szpady Wadowice oraz Ryszardzie Boguniu z Sokolego Oka Zawadka.

To jednak nie wszystko. Podczas piątkowej gali burmistrz Bartosz Kaliński wręczył także nagrodę specjalną, którą otrzymał Robert Niesyczyński (fot. poniżej).

To mieszkaniec Wadowic, który trenuje w Klubie UKS Salwator NPS wioślarstwo osób niepełnosprawnych. Jest członkiem kadry Narodowej i ma ogromną szansę na start w Igrzyskach Paraolimpijskich. Robert za swoje osiągnięcia otrzymał nagrodę rzeczową.

Łączna pula wszystkich nagród pieniężnych wyniosła 28 tysięcy złotych. Wszystkich nagrodzonych gratulujemy i w przyszłości życzymy kwalifikacji olimpijskiej!

NAGRODY INDYWIDUALNE

Lp.

Imię i nazwisko zawodnika/zawodniczki

Wnioskodawca

Osiągnięcia sportowe w okresie
od 01.09.2018 do 31.08.2019

Wysokość nagrody (brutto)

1

OLIWIA CHOWANIEC

Małgorzata Bury

1. VI Międzynarodowy Maraton Pływacki o Puchar Zalewu „Chorwacja” – II miejsce 1500m
2. Międzynarodowy Mityng Pływacki EkoTrendy:
1) VI miejsce 50m st. klasycznym
2) III miejsce 4x50m st. dowolnym
3. Grand Prix Małopolski II runda – I miejsce 100 m
st. motylkowym

1 700 zł

2

MARTYNA DYDUCH

Izabella i Dariusz Dyduch

1. Międzynarodowe Zawody Pływackie – III miejsce 400m
st. dowolnym
2. Otwarte Mistrzostwa Województwa Małopolskiego – I miejsce 4x100m st. dowolnym
3. Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu – XV miejsce 400m st. zmiennym
4. Zawody Pływackie „Bijemy Rekordy”:
1) III miejsce 100m st. dowolnym
2) III miejsce 100m st. zmiennym
5.Grand Prix Małopolski Runda II – III miejsce 400m
st. dowolnym
6. Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu – XIV miejsce 200m st. zmiennym
7. Międzynarodowy Mityng Pływacki EkoTrendy:
1) I miejsce 4x50m st. dowolnym
2) III miejsce 4x100m st. dowolnym
3) VI miejsce 100m st. dowolnym
4) VII miejsce 200m st. dowolnym
8. Mistrzostwa Województwa Małopolskiego:
1) III miejsce 100m st. dowolnym
2) I miejsce 4x100m st. dowolnym
3) III miejsce 4x200m st. dowolnym
9. Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów – XIV miejsce 800m
st. dowolnym

1 700 zł

3

NATALIA DYDUCH

1. Finał Igrzysk Dzieci Powiatu Wadowickiego – I miejsce
st. dowolnym
2. VII Zawody Pływackie o Puchar Klubu Sportowego „Delfin”:
1) II miejsce 50m st. klasycznym
2) II miejsce 50m st. dowolnym
3. Sobota Pływacka – VII miejsce 200m st. klasycznym
4. IV Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Andrychowa:
1) VIII miejsce 100m st. dowolnym
2) VII miejsce 50m st. klasycznym
3) VI miejsce 50m st. dowolnym
Osiągnięcia drużynowe:
1. Finał Ligi Mini Siatkówki – II miejsce SP nr 5
2. Turniej Trójek Ligi Minisiatkówki – I miejsce SP nr 5
3. IV Turniej Ligowy Trójek Siatkarskich – II miejsce SP nr 5
4. II Turniej Ligowy Minisiatkówki – III miejsce SP nr 5
5. III Turniej Trójek Ligi Minisiatkówki – I miejsce SP nr 5
6. VIII Mistrzostwa Szkół Ziemi Wadowickiej w Piłce Siatkowej – III miejsce SP nr 5
7. I Turniej Trójek Ligi Minisiatkówki – I miejsce SP nr 5

1 700 zł

4

PATRYCJA RADWAN

Klub Szermierzy „SZPADA”

1. XV Międzynarodowy Turniej Szermierczy KMICIC CUP
– II miejsce
2. III Turniej Szermierczy o Puchar Miasta Wadowice
– III miejsce
3. XIV Turniej Szermierczy ZŁOTY KASZTAN – II miejsce
4. VI Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej – III miejsce
5. XXVII Międzynarodowy Turniej Szermierczy MUSZKIETER TROPHY – III miejsce
6. Puchar Żubrów 2019:
1) I miejsce (Skawina 9.03.2019)
2) III miejsce (Krzeszowice 30.03.2019)
3) I miejsce (Michałowice 18.05.2019)
4) II miejsce (Niepołomice 16.06.2019)
7. XVII Ogólnopolski Turniej Szermierczy o Puchar Burmistrza Mikołowa – III miejsce
8. VIII Turniej Szermierki WARSZAWSKA SYRENKA
– III miejsce
9. XIX Międzynarodowy Turniej Szermierczy – II miejsce
10. Mistrzostwa Polski Młodzików – V miejsce

1 700 zł

5

KACPER MOREK

1. Puchar Ziem Północnych – I miejsce
2. VI Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej – III miejsce
3. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – XXV miejsce

1 000 zł

6

MACIEJ OCHMAN

Klub Sztuk Walki „CHIKARA”

1. XXIV Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w Kumite – II miejsce
2. Polska Liga MMA, karate i kickboxingu – I miejsce
3. XX Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa
– III miejsce

1 200 zł

7

BORYS CIBOR

1. XX Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa
– III miejsce
2. Turniej o Puchar Burmistrza Wadowic „Young Chikara Cup”
– II miejsce
3. XXIV Mistrzostwa Polski Oyama PFK w Kumite – I miejsce
4. Polska Liga MMA, karate i kickboxingu – II miejsce
5. IV Międzynarodowe Grand Prix Beskidów w Karate Kyokushin – III miejsce

1 400 zł

8

OSKAR BOGUŃ

ULKS „SOKOLE OKO”

1. Tytuł II W-ce Mistrza Krajowego Zrzeszenia LZS na rok 2018
– 3 miejsce
2. I Runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych 2019 – I miejsce
3. III Runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych 2019
– III miejsce
4. Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 2019
– V miejsce
5. Członek Kadry Narodowej Juniorów Młodszych na rok 2019

1 800 zł

9

EMILIA DUDEK

1. Tytuł Zespołowej W-ce Mistrzyni Polski Młodziczek Starszych na rok 2018 – II miejsce
2. Tytuł Zespołowej Mistrzyni Międzywojewódzkiej Młodziczek 2018 – I miejsce
3. Tytuł I W-ce Mistrzyni Międzywojewódzkiej Młodziczek
na rok 2018- II miejsce
4. Mistrzostwa Polski Młodziczek starszych – VIII miejsce

1 200 zł

10

EMILIA PIECZARA

1. Tytuł Zespołowej Mistrzyni Międzywojewódzkiej Młodziczek na rok 2018 – I miejsce
2. Halowe Mistrzostwa Polski Młodziczek Starszych 2019
– IV miejsce
3. Mistrzostwa Polski Młodziczek Starszych 2019 – VIII miejsce
4. Halowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych na rok 2019
– VI miejsce

1 200 zł

11

ROKSANA STROJEK

1. Tytuł Zespołowej Mistrzyni Międzywojewódzkiej Młodziczek 2018 – I miejsce
2. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek 2018 – V miejsce
3. Mistrzostwa Polski Młodziczek na rok 2018 – VI miejsce
4. Mistrzostwa Polski Młodziczek 2018 – IX miejsce

1 200 zł

12

DAVID SZCZYGIEŁ

Katarzyna Szczygieł

1. Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów:
1) VII miejsce 200m motylkiem
2) III miejsce 200m st. zmiennym
3) III miejsce 4x100m st. dowolnym
4) II miejsce 4x200m st. dowolnym
2. XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Letnie Mistrzostwa Polski:
1) XIII miejsce Finał B 200m motylkiem
2) X miejsce Finał B 200m zmiennym
3) VII miejsce Finał A 400m zmiennym

1 200 zł

13

OSKAR JĘDRZEJOWSKI

MKS „SKAWA”

1. Drużynowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Juniorów w tenisie stołowym – III miejsce MKS „SKAWA”
2. Turniej tenisa stołowego z okazji Dnia Dziecka – I miejsce
3. III Grand Prix Bielska-Białej w tenisie stołowym:
1) II miejsce w kat. juniorzy
2) I miejsce w kat. kadeci
4. IV Grand Prix Bielska-Białej w tenisie stołowym:
1) I miejsce w kat. juniorzy
2) I miejsce w kat. kadeci
5. 48 Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wadowickiego w tenisie stołowym „O Puchar Niepodległości RP” – III miejsce
6. Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Wadowickiego
w tenisie stołowym – IV miejsce
7. Grand Prix Gdowa 2018 – I miejsce
8. Zawody Rejonowe w Tenisie Stołowym – IV miejsce
9. Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gminy Wadowice – I miejsce

1 200 zł

14

MAŁGORZATA PYKA

PUKS „KAROL”

1. XVII Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Wadowic:
1) I miejsce – 25m st. grzbietowym
2) I miejsce – 25m st. klasycznym
3) III miejsce – 25m st. dowolnym
2. Finał Igrzysk Powiatu Wadowickiego – I miejsce
st. grzbietowym
3. V Sobota Pływacka:
1) VI miejsce – 4x50m st. zmiennym
2) IX miejsce – 100m st. klasycznym
4. Bieg Wadowicki – III miejsce
5. XVII Mistrzostwa Gimnazjalistów o Puchar Burmistrza Wadowic – III miejsce SP 5

800 zł

15

JULIA SARAPATA

1. XVII Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Wadowic:
1) II miejsce – 50m st. dowolnym
2) II miejsce – 50m st. klasycznym

800 zł

16

AMELIA TELUK

1. XVII Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Wadowic:
1) I miejsce – 25m st. dowolnym
2) II miejsce – 25m st. klasycznym
2. Finał Igrzysk Powiatu Wadowickiego – I miejsce st. dowolnym
3. Puchar Solnego Miasta:
1) 10 miejsce – 50m st. klasycznym
2) XXI miejsce – 50m st. dowolnym

800 zł

17

MAJA KOWALSKA

1. XVII Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Wadowic:
1) II miejsce – 100m st. dowolnym
2) II miejsce – 4x25m st. dowolnym
3) I miejsce – 50m st. klasycznym
2. Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej – II miejsce st. klasycznym

800 zł

18

WOJCIECH KOWALSKI

1. XVII Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Wadowic:
1) I miejsce – 50m st. klasycznym
2) I miejsce – 4x25m st. dowolnym
3) I miejsce – 50m st. dowolnym
2. VII Zawody Pływackie o Puchar Klubu Sportowego Delfin:
1) III miejsce – 50m st. dowolnym
2) I miejsce – 50m st. klasycznym
3. Finał Igrzysk Dzieci Powiatu Wadowickiego – II miejsce
st. dowolnym

800 zł

19

MAJA PODLIPNII

1. XVII Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Wadowic:
1) III miejsce – 50m st. klasycznym
2) III miejsce – 50m st. dowolnym

800 zł

20

MARIKA KUDRA

KS „AQUILA WADOWICE”

1. Mistrzostwa Polski BMX w jeździe indywidualnej na czas
oraz I seria Pucharu Polski BMX 2019 – I miejsce
2. Mistrzostwa Polski BMX Racing – I miejsce
3. XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich
w konkurencji BMX – III KS „AQUILA”

1 400 zł

RAZEM

24 400 zł

NAGRODY DLA TRENERÓW

Lp.

Imię i nazwisko trenera

Wnioskodawca

Osiągnięcia sportowe zawodników w okresie
od 01.09.2018 do 31.08.2019, szczególny wkład
w krzewienie kultury fizycznej na terenie
Gminy Wadowice

Wysokość nagrody (brutto)

1

EUGENIUSZ OLESIAK

Klub Szermierzy „SZPADA”

1. Założyciel Klubu Szermierzy „SZPADA”, prowadzi zajęcia
z dziećmi i młodzieżą codziennie od 16.00 do 20.00, wzorowa frekwencja w pracy
2. Współorganizator Turnieju o Puchar Miasta Wadowice
3. Organizator 20-dniowego zgrupowania szermierzy „Borowice 2019”, w którym udział wzięło 137 zawodników i 13 trenerów
z Polski, Czech, Ukrainy, Izraela, Kanady, Chin
4. W sezonie 2018/2019 zawodnicy trenera zajęli 38 miejsc medalowych w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych,
w tym: I miejsce – 11, II miejsce – 10, III miejsce – 17

1 200 zł

2

RYSZARD BOGUŃ

ULKS „SOKOLE OKO”

1. Instruktor z wieloletnim stażem
2. Wspólnie z zawodnikami brał udział w ok. 30 imprezach
na szczeblu lokalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim
3. Zajęcia są zawsze prowadzone zgodnie z przyjętym harmonogramem i na odpowiednim poziomie
4. Efektem pracy trenera są wysokie wyniki uzyskiwane przez zawodników zarówno indywidualnie, jak i zespołowo

1 200 zł

3

ANDRZEJ KRAMARCZYK

KS „AQUILA WADOWICE”

1. Były reprezentant Polski w sportach motorowych i kolarstwie
2. Prezes, trener i założycie Klubu „AQUILA”
3. W okresie jego społecznej pracy podopieczni zdobyli 34 medale i wiele tytułów, w tym m.in.. Mistrza Polski
4. Organizator niezliczonej liczby zawodów, w tym tegorocznych Kolarskich Mistrzostw Świata do lat 16 w trialu, które odbyły się na wadowickim rynku

1 200 zł

RAZEM

3 600 zł

Wprowadzono: 13 grudnia 2019