Dni Dawcy Szpiku po raz kolejny w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Dni Dawcy Szpiku po raz kolejny w Wadowicach

28 kwietnia 2018 r. na Placu Jana Pawła II, przy okazji imprezy MOTOSERCE odbędą się dni dawcy szpiku pod hasłem „Marek i inni potrzebują Twojej pomocy”, dedykowane Markowi Książkowi z Wadowic, który zachorował na ostrą białaczkę szpikową, oraz wszystkim chorym oczekującym na przeszczep.

Już od godz. 10.00 do mniej więcej 16.00 wolontariusze DKMS będą rejestrować potencjalnych dawców szpiku kostnego. Rejestrowane są osoby pełnoletnie, które nie ukończyły jeszcze 55 roku życia i są w ogólnie dobrym stanie zdrowia. Jeżeli chcieliby Państwo dołączyć i DAĆ CHORYM SZANSĘ NA ŻYCIE, prosimy o zgłoszenie się w najbliższą sobotę. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, wolontariusze będą do Państwa dyspozycji.

Pobranie szpiku kostnego odbywa się na dwa sposoby: zazwyczaj jest to pobór komórek macierzystych z krwi obwodowej, rzadziej z talerza kości biodrowej. Pamiętajmy, że nie pobiera się komórek szpikowych z kręgosłupa!

Wadowiczanie nie raz już pokazali, że w obliczu tragedii potrafią działać wspólnie.  Dni dawcy szpiku dedykowane Lilianie Fili oraz wszelkiego rodzaju inne akcje prowadzone na terenie naszego powiatu, jak chociażby Pomoc dla Adasia, potwierdzają, że potrafimy działać razem. Dlatego też prosimy o pomoc po raz kolejny, mając nadzieję, że i tym razem odpowiedzą Państwo na nasz apel.

Podczas akcji oprócz niesamowitych Motocyklistów nie zabraknie również dobrej muzyki, pokazów tanecznych oraz animacji dla dzieci.

W programie m.in.:
– koncert  Kwartetu Smyczkowego QARTE
– pokaz  ZUMBY Anna Sabuda Fitdance Wadowice
– malowanie twarzy
– kolorowe warkoczyki Beata Bodzioch Salon Fryzjerski Perfecte
– pokazy baniek mydlanych Anna Gorowska Małe Smerfy
– występ klauna

Marek i Inni liczą na NAS! Zapraszamy!

Wprowadzono: 23 kwietnia 2018