Dni Otwarte Łysoń 25-26 sierpnia 2018 – „Po Śląsku”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Dni Otwarte Łysoń 25-26 sierpnia 2018 – „Po Śląsku”

Plakat ogolny DNI OTWARTE lYSOn 2018 APILANDIA - Dni Otwarte Łysoń 25-26 sierpnia 2018 – „Po Śląsku”

Dni Otwarte ŁYSOŃ 2018 to spotkanie pszczelarzy organizowane co dwa lata w siedzibie firmy w Kleczy Dolnej. Impreza skupia tysiące pszczelarzy z polski, krajów ościennych oraz zagranicznych dystrybutorów z całego świata. Atutem imprezy są profesjonalne wykłady i prelekcje największych autorytetów naukowych polskiego świata pszczelarskiego.

Motywem przewodnim tegorocznej imprezy będzie folklor śląski. Gwiazda główna wydarzenia – Kabaret Masztalscy – równocześnie poprowadzi w/w imprezę uzupełniając całość o liczne gagi i konkursy. Na scenie głównej wystąpią również: zespól Jorgusie kultywujący tradycję żywiołowej śląskiej biesiady, zespół wokalny Karolinki czyli duch i tradycja Górnego Śląska – w romantycznym a także humorystycznym wydaniu, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW z programem śląskim, a także Orkiestra Dęta z Kleczy Dolnej i Szkolny Zespół Pieśni i Tańca działający przy Zespole Szkół – Sułkowice – Bolęcina. W ramach dodatkowych atrakcji imprezy m. in. tworzenie rzeźb z miodowej czekolady, pokaz tworzenia trufli, czekolad, pralin; w wykonaniu Marcina Surdyka (Laureat Mistrzostw Polski), miodowo-czekoladowe degustacje, zabiegi pielęgnacyjne z użyciem miodowych kosmetyków a także zlot świetnie zaopatrzonych śląskich Food-Trucków. Impreza ma również charakter targów branżowych, tym samym zapraszamy na liczne stoiska naszych wystawców. Serdecznie zapraszamy!

OTWARCIE INTERAKTYWNEGO CENTRUM PSZCZELARSTWA APILANDIA

Dodatkowo podczas Dni Otwartych 2018, w historycznych podziemiach z 1910 r., znajdujących się na terenie Firmy ŁYSOŃ otwarte zostanie pierwsze w Polsce Interaktywne Centrum Pszczelarstwa Apilandia. Apilandia to jedyne stacjonarne miejsce w Polsce, gdzie w tak profesjonalny sposób promowany będzie temat pszczół i pszczelarstwa; w niesamowity sposób połączono tutaj ze sobą historię i nowoczesność; tradycję i innowację. Urządzenia pszczelarskie oraz metody ich produkcji a przede wszystkim pszczoła i jej życie zostaną przedstawione za pomocą różnorodnych technologii multimedialnych, interaktywnych instalacji oraz animacji poglądowych.

Zwiedzanie Apilandii to kilka odrębnych etapów:

– pierwszy etap pozwoli na poznanie znaczenia i roli pszczół dla człowieka, ale również dla funkcjonowania roślin oraz zwierząt. Przedstawiona zostanie rola pszczelarza w opiece nad pszczołami oraz ukazane zostaną też możliwości działań, jakie może podjąć każdy z nas, aby pomóc pszczołom.

– w drugim etapie przygody poznamy tajniki zawodu, a także wcielimy się osobiście w życie pszczelarza; każdy uczestnik będzie miał możliwość nie tylko poznać narzędzia pracy pszczelarza, ale również samodzielnie wykonać jego obowiązki, korzystając z interaktywnych przyborów wykorzystywanych przez bartników.

– trzeci etap zwiedzania podziemi obfituje w barwne obrazy i niezwykłe pokazy multimedialne, dzięki którym ukazane zostaną sekrety z życia pszczół i ich zachowań, zarówno w ulu, jak i poza nim. W sposób szczególny przybliżona zostanie tutaj praca pszczoły miodnej. Zwiedzający poznają tajniki powstawania miodu, a także dowiedzą się co jeszcze do zaoferowania ma Apis mellifera (łac. pszczoła miodna) człowiekowi.

Po wyjściu z podziemi ekspozycyjnych na odwiedzających czekać będzie nowoczesna i wzorowo wyposażona pasieka, która umożliwi zwiedzającym spacer wśród uli i zaznajomienie się z gatunkami roślin miododajnych. Po opuszczeniu Apilandii może się okazać, że Twoja  własna przygoda z pszczołami dopiero się zaczyna!

Plakat Program A3 DNI OTWARTE 2018 APILANDIA - Dni Otwarte Łysoń 25-26 sierpnia 2018 – „Po Śląsku”

Wprowadzono: 13 lipca 2018

-