Dni Świadomości Czerniaka – przebadaj się za darmo!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Dni Świadomości Czerniaka – przebadaj się za darmo!

Zapraszamy w środę 20 lipca w godzinach 10.00 – 18.00 na bezpłatne badania dermatoskopowe znamion w mobilnym gabinecie dermatologicznym „Fura Zdrowia” na wadowickim rynku. 

Akademia Czerniaka wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma, 5. Wojskowym Szpitalem Klinicznym w Krakowie przy ul. Wrocławskiej i jego Centrum Leczenia Nowotworów Skóry i Czerniaka, pod honorowym patronatem Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego zapraszają mieszkańców Wadowic w środę, 20 lipca, w godzinach 10.00-18.00 na bezpłatne badania dermatoskopowe znamion podczas „Dni Świadomości Czerniaka w Krakowie i Małopolsce”, organizowane w ramach kampanii „Cała Polska sprawdza znamiona”.

ACz Plakat Wadowice 724x1024 - Dni Świadomości Czerniaka - przebadaj się za darmo!

Wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na konieczność stosowania profilaktyki, w tym regularnego badania znamion, umożliwiających walkę z czerniakiem i innymi nowotworami skóry.

Przeglądy znamion przeprowadzi doświadczony dermatolog w mobilnym gabinecie dermatologicznym #FuraZdrowia, ulokowanym na Placu Jana Pawła II w Wadowicach. Szybkie i bezbolesne badanie wykonywane jest z wykorzystaniem dermatoskopu lub wideodermatoskopu, za pomocą którego lekarz ogląda znamiona na całym ciele w powiększeniu.

Na badania nie obowiązują zapisy. Zainteresowane osoby powinny ustawić się w kolejce oczekujących.

Więcej informacji na: www.facebook.com/znamieznamje

20 lipca, środa
godz. 10.00-18.00
Plac Jana Pawła II w Wadowicach

Wprowadzono: 15 lipca 2022

-