Dofinansowanie na szkolenia dla pracujących

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Dofinansowanie na szkolenia dla pracujących

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w programie „Kierunek kariera” i skorzystania z bogatej oferty szkoleń, m.in.:

  • językowych,
  • informatycznych,
  • kursów prawa jazdy kat. A i B,
  • zarządzania projektami.

Nawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują.

Kto może skorzystać z projektu?

Program jest przeznaczony dla osób pracujących, które mieszkają lub uczą się lub pracują w województwie małopolskim:

  • w wieku 25 – 50 lat, z wykształceniem maksymalnie średnim,
  • po 50. roku życia – niezależnie od wykształcenia.

Jak skorzystać ze szkoleń?

Pierwszym krokiem jest tzw. Bilans Kariery, czyli indywidualne spotkanie z doradcą zawodowym, podczas którego podsumowuje się dotychczas nabyte umiejętności, edukację i doświadczenia zawodowe oraz określa plan dalszego rozwoju  i potrzebnych szkoleń. Spotkania odbędą się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wadowicach przy ul. A. Mickiewicza 27 (pok. 302, III p.), w dniach 11 i 25 lipca 2017 r. od 10.00 do 15.00. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem  tel.: 12 424 07 38 lub e-mail: centrum.krakow@wup-krakow.pl (Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie).

Pełna tematyka możliwych do realizacji szkoleń dostępna jest w Bazie Usług Rozwojowych https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl oraz w biurze projektu „Kierunek Kariera”.

Szkolenia będą odbywać się na terenie Małopolski, również w Wadowicach. Możliwa jest organizacja szkoleń także w mniejszych miejscowościach, pod warunkiem zebrania potrzebnej grupy (8-15 osób, w zależności od szkolenia) i istnienia warunków lokalowych  na zajęcia.

Projekt ten jest przedsięwzięciem wyróżniającym nasz region na tle innych poprzez swój zasięg. Będzie realizowany do połowy 2023 roku, obejmie wsparciem w postaci bonów na szkolenia ponad 25 tys. pracujących Małopolan. Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył na ten cel prawie 90 mln zł.

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie : https://www.pociagdokariery.pl

Więcej informacji o projekcie „Kierunek Kariera” realizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie udziela biuro projektu „Kierunek Kariera”: tel.: 12 619 84 55, e-mail: kariera@wup-krakow.pl.

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 30 czerwca 2017