Dołącz do załogi Banku Violettkäfer i ruszaj po przygodę!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Dołącz do załogi Banku Violettkäfer i ruszaj po przygodę!

Popołudnie z przyjaciółmi? A może deszczowy dzień spędzony w domu? Mamy coś, co sprawdzi się w każdym z tych przypadków.  Wadowicka Biblioteka zaprasza na grę „Fioletowi Bankierzy” w dwóch odsłonach – zagrasz w nią na mieście, albo pod ciepłym kocem bez wychodzenia z domu!  Już dziś dołącz do załogi fantastycznego Banku Violettkäfer!

premiera mobilnej gry - Dołącz do załogi Banku Violettkäfer i ruszaj po przygodę!

Zagraj w grę, która przeniesie Cię do świata fantastycznych stworzeń, niezwykłych krain i zwariowanego Banku Violettkäfer! Zmierz się z trasą i zadaniami, dotrzyj do miejsc, które mijasz na co dzień i spojrzyj na nie przez fioletowe szkiełko fantazji. Przemierz wadowickie niebo na grzbiecie wyverny cytrusowej, zaprzyjaźnij się z sympatycznym gargulcem i zostań opiekunem małego smoka. Poznaj historię dyrektora Wacława i mieszkańców tajemniczego banku. Zmierz się z magicznymi zadaniami i zobacz inną stronę Wadowic!

Gra „Fioletowi Bankierzy” inspirowana jest książką Bartłomieja Juchy„Bank Violettkäfer. Dział depozytów nadzwyczajnych”, którą  można wypożyczyć w Wadowickiej Bibliotece Publicznej!

Aby zagrać w grę w trybie terenowym (ruszamy w miasto), należy zeskanować kod QR (dostępny też na stronie i facebook’u Wadowickiej Biblioteki) oraz posiadać naładowany telefon lub tablet z:

  1. a) systemem iOS albo Android
  2. b) uruchomioną funkcją GPS,
  3. c) zainstalowaną aplikacją Action Track (dostępną w Google Play i AppStore)
  4. d) mobilnym dostępem do Internetu i włączoną usługą lokalizacji

Fioletowi Bankierzy terenowa 1024x1024 - Dołącz do załogi Banku Violettkäfer i ruszaj po przygodę!

Aby zagrać w grę w trybie domowym, należy zeskanować kod QR (dostępny też na stronie i facebook’u Wadowickiej Biblioteki) oraz posiadać naładowany telefon lub tablet z:

  1. a) systemem iOS albo Android;
  2. b) dostępem do Internetu,
  3. c) zainstalowaną aplikacją Action Track (dostępną w Google Play i AppStore)

Fioletowi Bankierzy STACJONARNA 1024x1024 - Dołącz do załogi Banku Violettkäfer i ruszaj po przygodę!

Regulamin gry na stronie biblioteka.wadowice.pl

Gra powstała podczas warsztatów z projektowania gier mobilnych, które odbyły się w Wadowickiej Bibliotece Publicznej w ramach „Fantastycznej czyTOmanii” – Wadowickiego Festiwalu Książki. Festiwal dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

popremierowy plakat facebook 1024x724 - Dołącz do załogi Banku Violettkäfer i ruszaj po przygodę!

Wprowadzono: 8 października 2021

-