Dotknij Historii – Widowisko historyczno-muzyczne

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Dotknij Historii – Widowisko historyczno-muzyczne

Województwo Małopolskie we współpracy z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie oraz Gminą Wadowice zapraszają w najbliższą sobotę (7.09.) na pl. Jana Pawła II w Wadowicach na rodzinne spotkanie połączone z wieńczącym je widowiskiem historyczno-muzycznym. Przed nami dzień angażujących wydarzeń, pokazów, prezentacji historycznych, inspirujących gier edukacyjnych, zabaw oraz niespodzianek.

dotknij historii 2 - Dotknij Historii - Widowisko historyczno-muzyczne

Organizatorzy pragną uczcić pamięć o tych, którzy nigdy się nie poddali, poprzez uwrażliwienie młodego pokolenia na pielęgnowanie wartości i idei patriotycznych oraz zachowanie pamięci o wydarzeniach minionych, o tym jak długa, trudna i wykańczająca była wojna, która wybuchła nagle 1 września 1939r.

Co między innymi w programie? Od godziny 13:00 na wadowickim rynku odbędą się pokazy umundurowania i wyposażenia wojskowego. Dodatkowo przygotowano specjalną wielkoformatową grę historyczną oraz inspirujące warsztaty edukacyjne. Na historycznych pasjonatów czekają spotkania z grupami rekonstruktorów. Wszystkie te atrakcje umili darmowy poczęstunek w postaci wojskowej grochówki. O godzinie 17:00 czeka nas coś naprawdę  wyjątkowego! Widowisko „Dotknij Historii” powstało aby upamiętnić  80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Repertuar „Pieśni miłości i wojny” to wzruszające utwory patriotyczne wykonywane przez znakomitych artystów, które połączy inspirujący akcent taneczny rodem z międzywojennych lat. Na wielkiej scenie wystąpią m.in.: Kasia Moś, Olga Avigail, Tango Attack, Orkiestra Aukso. Wyjątkowy program, ujmujące interpretacje i specjalne aranżacje! Wszystko to pozwoli na przeżycie niezapomnianej lekcji historii.

Wstęp wolny! Liczymy na Waszą obecność!

Wydarzenie finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach projektu “Dotknij historii” i objęte patronatem Witolda Kozłowskiego Marszałka Województwa Małopolskiego.

materiał fotograficzny: Muzeum Armii Krajowej w Krakowie

Wprowadzono: 5 września 2019