Trefl Gdańsk, Skra Bełchatów, Ślepsk Malow Suwałki oraz Jastrzębski Węgiel to drużyny, które w dniach 3–4 października wezmą udział w „II Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Wadowickiego”. Wydarzenie odbędzie się w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie.

Tegoroczna edycja turnieju to nie tylko emocjonujące widowisko sportowe, ale także akcja charytatywna – cały dochód ze sprzedaży wejściówek zostanie przeznaczony na leczenie Leona Góry, chłopca zmagającego się z rzadką chorobą genetyczną.
Program turnieju:
- Piątek, 3 października
- godz. 16:30 – MKS Ślepsk Malow Suwałki vs JSW Jastrzębski Węgiel
- godz. 19:00 – ENERGA Trefl Gdańsk vs PGE GiEK Skra Bełchatów
- Sobota, 4 października
- godz. 14:00 – mecz o 3. miejsce
- godz. 16:30 – finał turnieju

Po raz pierwszy Powiat Wadowicki wraz z partnerami zorganizował rozgrywki z udziałem drużyn Plus Ligi w ubiegłym roku. Turniej spotkał się wówczas z ogromnym zainteresowaniem kibiców i stał się sportowym wydarzeniem roku w regionie. Organizatorzy liczą, że także tym razem trybuny w Andrychowie wypełnią się fanami siatkówki.
Transmisja online
Dla osób, które nie zdobędą wejściówek, przygotowano bezpośrednią transmisję z całego turnieju na Facebooku:
Organizatorzy i partnerzy
Organizatorem turnieju są: Powiat Wadowicki, Międzyszkolny Klub Sportowy oraz I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie.


Wprowadzono: 1 października 2025

