Dwudziestu ośmiu na jednego!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Dwudziestu ośmiu na jednego!

Królewska gra zyskuje w naszym mieście coraz większą popularność. Wadowicki magistrat wraz z klubem szachowym TKKF Leskowiec Wieża Wadowice zorganizowali tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Szachów parku miejskim. Był turniej szachowy i symultana ze znakomitym gościem – arcymistrzem Arturem Jakubcem. Impreza udała się doskonale! 

Szachy integrują pokolenia – najmłodszy uczestnik turnieju miał 7 lat a najstarszy 84. Zanim do parku zawitał arcymistrz szachowy, odbył się turniej z udziałem 28 uczestników. Po emocjonującej rywalizacji triumfował z kompletem zwycięstw Marek Szczerba. Drugie miejsce  zajął Leszek Franiak (obaj panowie należą do TKKF Leskowiec Wieża Wadowice), a trzecie Adam Buchowski z Mikołowa. Tuż za podium znalazł się Marek Bojarski.

To była jednak dopiero rozgrzewka przed maratonem, jaki czekał uczestników w rywalizacji z arcymistrzem szachowym. Symultana szachowa z pochodzącym z Wadowic Arturem Jakubcem trwała ponad 3 godziny. W tym czasie arcymistrz grał z 28 przeciwnikami naraz! Po każdym ruchu przechodził od szachownicy do szachownicy i rozgrywając jednocześnie 28 partii… nie przegrał żadnej.

Wynik symultany: 25 zwycięstw arcymistrza oraz trzy cenne dla przeciwników remisy: Piotra Góralczyka z TKKF Leskowiec – Wieża Wadowice, Adama Buchowskiego z Mikołowa oraz Jacka Bylicy z Krakowa. Najdłużej opór utytułowanemu gościowi stawiał Kacper Kania, który po 64 ruchach jako ostatni złożył broń.

Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że zmaganiom szachistów przyglądało się wielu kibiców, m.in. kierownik Wydziału Promocji Gminy Wadowice, Małgorzata Targosz-Storch. Nad całością imprezy czuwał Adam Madej.

Wprowadzono: 22 lipca 2019